Kadırov oğlu Adəmin iştirakı ilə qəzanın olmasına dair məlumatı təkzib edib
Teleqraf xəbər verir ki, Kadırov "Telegram" kanalında paylaşdığı videoda qəza ilə bağlı xəbərləri uydurma adlandırıb.
“Süni intellektin köməyi ilə istənilən insanı aldatmaq olar... Kadırovun oğlunun qəzası ilə bağlı birdən-birə ortaya çıxan saxta xəbər dünya informasiya məkanında bir nömrəli xəbərə çevrildi”, - Çeçenistan rəhbəri respublikanın prokuroru Arsan Adayevlə görüşdə bildirib.
Kadırovun sözlərinə görə, saxta xəbərlərlə mübarizə Çeçenistan üçün xüsusilə vacibdir, çünki respublikada baş verənlər barədə yalan məlumatlar həmişə "nədənsə media sahəsində xüsusi həyəcan mənbəyinə çevrilir".
Qeyd edək ki, bu il yanvarın 17-də Adəm Kadırovun Qroznıda ağır qəzaya düşməsi və huşsuz vəziyyətdə xəstəxanaya aparılması barədə məlumat yayılmışdı.

Лидер Чечни Рамзан Кадыров опроверг участие своего сына Адама в аварии.
Телеграф сообщает, что Кадыров в опубликованном в его "Telegram"-канале видео назвал новости об аварии вымышленными.
«С помощью искусственного интеллекта можно обмануть любого человека... Внезапно появившаяся фейковая новость о ДТП с сыном Кадыровым стала лидирующей в мировом информационном пространстве», - заявил глава Чечни на встрече с прокурором республики Арсаном Адаевым.
По словам Кадырова, борьба с фейковыми новостями особенно важна для Чечни, поскольку ложная информация о происходящем в республике всегда почему-то становится «особым источником тревоги в медиа-среде».
Напомним, что 17 января этого года распространилась информация о тяжелой аварии Адама Кадырова в Грозном и его доставке в больницу в бессознательном состоянии.