Kadırov oğlu Adəmin iştirakı ilə qəzanın olmasına dair məlumatı təkzib edib
Teleqraf xəbər verir ki, Kadırov "Telegram" kanalında paylaşdığı videoda qəza ilə bağlı xəbərləri uydurma adlandırıb.
“Süni intellektin köməyi ilə istənilən insanı aldatmaq olar... Kadırovun oğlunun qəzası ilə bağlı birdən-birə ortaya çıxan saxta xəbər dünya informasiya məkanında bir nömrəli xəbərə çevrildi”, - Çeçenistan rəhbəri respublikanın prokuroru Arsan Adayevlə görüşdə bildirib.
Kadırovun sözlərinə görə, saxta xəbərlərlə mübarizə Çeçenistan üçün xüsusilə vacibdir, çünki respublikada baş verənlər barədə yalan məlumatlar həmişə "nədənsə media sahəsində xüsusi həyəcan mənbəyinə çevrilir".
Qeyd edək ki, bu il yanvarın 17-də Adəm Kadırovun Qroznıda ağır qəzaya düşməsi və huşsuz vəziyyətdə xəstəxanaya aparılması barədə məlumat yayılmışdı.

Kadyrov denied the information about the accident involving his son Adam.
Telegraph reports that Kadyrov called the news about the accident fabricated in a video he shared on the "Telegram" channel.
"With the help of artificial intelligence, anyone can be deceived... The sudden emergence of false news about Kadyrov's son's accident became the number one news in the global information space," the Chechen leader said during a meeting with the republic's prosecutor Arsan Adayev.
According to Kadyrov, combating fake news is especially important for Chechnya because false information about events happening in the republic always "for some reason becomes a special cause for alarm in the media field."
It should be noted that on January 17 of this year, information was spread about Adam Kadyrov being involved in a serious accident in Grozny and being taken to the hospital unconscious.