Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyi (AAYDA) ölkə ərazisində müşahidə olunan qarlı və şaxtalı hava şəraiti ilə əlaqədar avtomobil yollarında hərəkətin təhlükəsiz və fasiləsiz təmin olunması istiqamətində zəruri tədbirlər görür.
Medianews.az agentliyə istinadən xəbər verir ki, Qax-Zaqatala, Şəki-Qax, Qax-İlisu avtomobil yollarında, həmçinin Qax şəhəhərinin giriş yolunda qarın yolun hərəkət hissəsindən təmizlənməsi tədbirləri davam etdirilir.
Bundan başqa Qəbələ-Laza avtomobil yolunda qarın yolun hərəkət hissəsindən təmizlənməsi işləri aparılır.
Bakı-Şamaxı-Yevlax avtomobil yolunda, həmçinin ərazi üzrə yerli əhəmiyyətli avtomobil yollarında körpülərin üzərində buzlaşma qeydə alınıb. Agentlik tərəfindən körpülərin üzərində buzlaşmaya qarşı tədbirlər görülür, hərəkətin təhlükəsizliyi və fasiləsizliyi təmin edilir.
Quba-Qusar və Qusar-Şahdağ avtomobil yollarında qarın yolun hərəkət hissəsindən təmizlənməsi, buzlaşmaya qarşı tədbirlər davam etdirilir. Qeyd olunan yollarda hərəkətin təhlükəsizliyi və fasiləsizliyi təmin edilib.

Государственное агентство автомобильных дорог Азербайджана (ААЙДА) принимает необходимые меры для обеспечения безопасного и непрерывного движения на автомобильных дорогах страны в связи с наблюдаемыми на территории страны снежными и морозными погодными условиями.
Medianews.az, ссылаясь на агентство, сообщает, что на автомобильных дорогах Гах-Закатала, Шеки-Гах, Гах-Илиси, а также на подъездной дороге к городу Гах продолжаются работы по очистке снега с проезжей части.
Кроме того, на автомобильной дороге Габала-Лаза ведутся работы по очистке снега с проезжей части.
На автомобильной дороге Баку-Шамахы-Евлах, а также на местных дорогах общего пользования на территории отмечено образование наледи на мостах. Агентство предпринимает меры против обледенения на мостах, обеспечивая безопасность и бесперебойность движения.
На автомобильных дорогах Куба-Кусар и Кусар-Шахдаг продолжаются работы по очистке снега с проезжей части и принятию мер против образования наледи. Безопасность и бесперебойность движения на указанных дорогах обеспечены.