Hər səhər belə edərək sağlam qalır - Ronaldunun səhər rejimi
Nişanlısı Corcina Rodriqes futbol ulduzu Kriştiano Ronaldonun klub məşqi olmayan günlərdə adi bir gününün necə keçdiyini paylaşıb.
Milli.Az xəbər verir ki, Rodriqesin sözlərinə görə, Ronaldu səhər saat 06:00-da oyanaraq günə evdə yüngül idman hərəkətləri ilə başlayır. Ardınca bol su içərək orqanizmini oyadır və metabolizmini aktivləşdirir. Bəzən isə əzələləri canlandırmaq üçün buzlu su ilə duş qəbul edir. Həmçinin bir neçə dəqiqə açıq havada vaxt keçirərək günəş işığından faydalanır.
Saat 06:30 radələrində futbolçu günün ilk əsas məşqinə başlayır. Bu məşqlərə kardio, güc məşqləri və ya meydança üzərində fiziki çalışmalar daxil olur.
İlkin fiziki aktivlikdən sonra Ronaldu bərpa prosesi üçün təxminən 90 dəqiqəlik istirahət edir.
Səhər yeməyində isə yüksək zülallı və qida dəyəri zəngin məhsullara üstünlük verir. Onun menyusuna adətən meyvələr, pendir, vetçina, yumurta, yoqurt və avokadolu tost daxildir.
Səhər yeməyindən sonra Ronaldu yenidən idman zalına yollanır və təxminən iki saat davam edən ikinci məşqini həyata keçirir. Bu məşq əsasən ağırlıq qaldırma və konkret əzələ qruplarının inkişafına yönəlir.
Corcina Rodriqesin sözlərinə görə, Ronaldonun bu cür nizamlı və disiplinli gündəlik rejimi onun illərdir yüksək formada qalmasının əsas səbəblərindən biridir.

Невеста Джорджина Родригес поделилась, как проходит обычный день футбольной звезды Криштиану Роналду в дни, когда нет тренировок клуба.
Сообщает Milli.Az, по словам Родригес, Роналду просыпается в 06:00 утра и начинает день дома с легких физических упражнений. Затем он пробуждает организм и активирует метаболизм, выпивая много воды. Иногда он принимает душ с холодной водой, чтобы разбудить мышцы. Также он проводит несколько минут на свежем воздухе, используя солнечный свет.
Около 06:30 футболист начинает первую основную тренировку дня. В эти тренировки входят кардио, силовые упражнения или физические занятия на поле.
После первоначальной физической активности Роналду отдыхает примерно 90 минут для восстановления.
На завтрак он предпочитает продукты с высоким содержанием белка и богатой пищевой ценностью. В его меню обычно входят фрукты, сыр, ветчина, яйца, йогурт и тост с авокадо.
После завтрака Роналду снова отправляется в спортзал и проводит вторую тренировку, продолжающуюся около двух часов. Эта тренировка в основном направлена на поднятие тяжестей и развитие конкретных мышечных групп.
По словам Джорджины Родригес, такой регулярный и дисциплинированный ежедневный режим Роналду является одной из основных причин того, что он уже много лет поддерживает высокую форму.