Mərhum ulduz Elvis Preslinin 80 yaşlı dul arvadı Prissilla Presli qızı Lisa Mari Preslinin ölümündə əli olmaqda ittiham edilir.
Milli.Az xəbər verir ki, keçmiş biznes tərəfdaşları Bridcet Cruz və Kevin Fialko Prissillaya qarşı 50 milyon dollarlıq iddia qaldırıb. Onlar iddia edirlər ki, Prissilla Lisa Marinin 2023-cü ildə ürək tutmasından əvvəl xəbərdarlıq əlamətlərinə diqqət etməyib. Məqsədin Elvis ailəsinin mirasına nəzarət etmək olduğu bildirilib.
Ailəyə yaxın mənbə isə Prissillanın bu iddialardan çox əziyyət çəkdiyini və qızının ölümündən sonra bu ittihamlarla məşğul olmasının inanılmaz olduğunu deyib.
Prissillanın vəkili Marti Singer iddiaları "kədərli və əsassız" adlandıraraq, 80 yaşlı qadını ləkələmək cəhdi olduğunu bildirib.
Qeyd edək ki, Lisa Mari Presli 2023-cü ilin yanvarında 54 yaşında vəfat edib və ölümü zamanı anası yanında olub.

Elvis Presley's wife is blamed for their daughter's death - PHOTO
The late star Elvis Presley's 80-year-old widow Priscilla Presley is accused of having a hand in the death of their daughter Lisa Marie Presley.
Milli.Az reports that former business partners Bridget Cruz and Kevin Fialko have filed a $50 million lawsuit against Priscilla. They claim that Priscilla ignored warning signs before Lisa Marie's heart attack in 2023. It is stated that the aim was to control Elvis's family inheritance.
A source close to the family said that Priscilla has suffered greatly from these allegations and that dealing with these accusations after her daughter's death is unbelievable.
Priscilla's lawyer Marty Singer described the allegations as "sad and baseless," saying it is an attempt to tarnish the 80-year-old woman.
It should be noted that Lisa Marie Presley passed away in January 2023 at the age of 54, and her mother was by her side at the time of her death.