Xalq artistinə 15 milyon ödəməli olan şəxs öldü
Yoşkar-Ola Şəhər Məhkəməsi Rusiyanın Xalq artisti Larisa Dolinaya qarşı dələduzluqda təqsirli bilinən Aleksandr Keldibayevdən 15 milyon rubl təzminat tələbi üzrə işə xitam verib.
Milli.Az xəbər verir ki, məlumata görə, 2024-cü ilin iyununda Keldibayev Dolinadan 5 və 10 milyon rubl almışdı. Lakin məhkəmə iclası cavabdehin vəfat etməsi səbəbindən dayandırılıb.
Qeyd edək ki, 31 dekabr 2025-ci ildə Dolinanın əmlakının satışında iştirak edən doqquz şəxs müğənniyə 49 milyon rubl təzminat ödəməyə məhkum edilmişdi.

The person who had to pay 15 million to the People's Artist died.
The Yoshkar-Ola City Court has terminated the case against Aleksandr Keldibayev, who was found guilty of fraud against People's Artist of Russia Larisa Dolina, regarding the claim for 15 million rubles in compensation.
Milli.Az reports that, according to information, in June 2024 Keldibayev received 5 and 10 million rubles from Dolina. However, the court hearing was suspended due to the death of the defendant.
It should be noted that on December 31, 2025, nine persons involved in the sale of Dolina's property were sentenced to pay the singer 49 million rubles in compensation.