Xalq artistinə 15 milyon ödəməli olan şəxs öldü
Yoşkar-Ola Şəhər Məhkəməsi Rusiyanın Xalq artisti Larisa Dolinaya qarşı dələduzluqda təqsirli bilinən Aleksandr Keldibayevdən 15 milyon rubl təzminat tələbi üzrə işə xitam verib.
Milli.Az xəbər verir ki, məlumata görə, 2024-cü ilin iyununda Keldibayev Dolinadan 5 və 10 milyon rubl almışdı. Lakin məhkəmə iclası cavabdehin vəfat etməsi səbəbindən dayandırılıb.
Qeyd edək ki, 31 dekabr 2025-ci ildə Dolinanın əmlakının satışında iştirak edən doqquz şəxs müğənniyə 49 milyon rubl təzminat ödəməyə məhkum edilmişdi.

Городской суд Йошкар-Олы прекратил дело о взыскании с Александра Кельдибаева 15 миллионов рублей компенсации в пользу народной артистки России Ларисы Долиной, обвиняемого в мошенничестве.
Как сообщает Milli.Az, согласно информации, в июне 2024 года Кельдибаев получил от Долиной 5 и 10 миллионов рублей. Однако судебное заседание было приостановлено в связи с кончиной ответчика.
Отметим, что 31 декабря 2025 года девять лиц, участвовавших в продаже имущества Долиной, были обязаны выплатить певице компенсацию в размере 49 миллионов рублей.