Maskdan Ermənistana inanılmaz hədiyyə
Məşhur milyarder İlon Maskın "SpeysX" şirkətinə məxsus "Starlink" şirkəti Ermənistanın ucqar yaşayış məntəqələrindəki məktəblərdə internetə çıxışı yaxşılaşdırmaq üçün 100-dən çox terminal bağışlayacaq.
Axar.az bildirir ki, bu barədə Ermənistanın yüksək texnologiyalar sənayesi naziri Mxitar Ayrapetyan deyib.
Nazir terminalların əsasən ucqar və əl çatmayan yaşayış məntəqələrində yerləşən məktəblərə yönəldiləcəyini bildirib.
Nazir əlavə edib ki, bu təşəbbüs bağlantını əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdıracaq, rəqəmsal inklüzivliyi təşviq edəcək və minlərlə tələbə üçün onlayn təhsilə çıxışı təmin edəcək.

The famous billionaire Elon Musk's "Starlink" company, owned by "SpaceX," will donate more than 100 terminals to improve internet access in schools in remote settlements of Armenia.
Axar.az reports that this was stated by Armenia's Minister of High Technologies Industry, Mkhitar Ayrapetyan.
The minister said that the terminals would mainly be directed to schools located in remote and hard-to-reach settlements.
The minister added that this initiative will significantly improve connectivity, promote digital inclusion, and provide access to online education for thousands of students.