Maskdan Ermənistana inanılmaz hədiyyə
Məşhur milyarder İlon Maskın "SpeysX" şirkətinə məxsus "Starlink" şirkəti Ermənistanın ucqar yaşayış məntəqələrindəki məktəblərdə internetə çıxışı yaxşılaşdırmaq üçün 100-dən çox terminal bağışlayacaq.
Axar.az bildirir ki, bu barədə Ermənistanın yüksək texnologiyalar sənayesi naziri Mxitar Ayrapetyan deyib.
Nazir terminalların əsasən ucqar və əl çatmayan yaşayış məntəqələrində yerləşən məktəblərə yönəldiləcəyini bildirib.
Nazir əlavə edib ki, bu təşəbbüs bağlantını əhəmiyyətli dərəcədə yaxşılaşdıracaq, rəqəmsal inklüzivliyi təşviq edəcək və minlərlə tələbə üçün onlayn təhsilə çıxışı təmin edəcək.

Известный миллиардер Илон Маск через принадлежащую компании "SpaceX" фирму "Starlink" подарит более 100 терминалов для улучшения доступа к интернету в школах отдалённых населённых пунктов Армении.
Об этом сообщил министр промышленности высоких технологий Армении Мхитар Айрапетян, по данным Axar.az.
Министр отметил, что терминалы будут в основном направлены в школы, расположенные в отдалённых и труднодоступных населённых пунктах.
Министр добавил, что эта инициатива значительно улучшит подключение, будет способствовать цифровой инклюзии и обеспечит доступ к онлайн-образованию для тысяч учащихся.