Əfsanənin qardaşı ölü tapıldı
“Mançester Yunayted”in sabiq əfsanəvi müdafiəçisi Nemanya Vidiçin böyük qardaşı Duşan Vidiç yanvarın 20-də Belqradda ölü tapılıb.
Publika.az xəbər verir ki, bu barədə Serbiya mediası məlumat yayıb.
Faciənin başvermə şəraiti ilə bağlı təfərrüat açıqlanmır. Nemanya Vidiç isə qardaşının ölümü ilə bağlı hələlik heç bir açıqlama verməyib.
Qeyd edək ki, Duşan Vidiç barədə məlumatlar məhduddur. Mətbuatın yazdığına görə, məhz o, 7 yaşlı Nemanyanı ilk dəfə yerli “Yedinstvo Ujitse” klubunun məşqinə aparıb. Duşanın futbolçu karyerası uğurlu alınmayıb, kiçik qardaşı isə sonradan dünya futbolunun ulduzuna çevrilib.
“Duşan Nemanyaya çox böyük dəstək verirdi, bunu yaxşı xatırlayıram, onlar bir-birinə çox bağlı idilər. O, tez-tez özünü Nemanyanın məşqçisi adlandırırdı. Çünki onun üçün Nemanyanın futbol oynaması çox vacib idi. Hələ də buna inana bilmirəm, bu, dəhşətli bir faciədir”, - deyə “Yedinstvo Ujitse”nin məşqçisi Draqan Maryanoviç bildirib.

The legend's brother was found dead
The older brother of Nemanja Vidić, the former legendary defender of "Manchester United," Dušan Vidić, was found dead in Belgrade on January 20.
Publika.az reports that this was announced by the Serbian media.
Details regarding the circumstances of the tragedy have not been disclosed. Nemanja Vidić has not yet made any statement about his brother's death.
It should be noted that information about Dušan Vidić is limited. According to the press, he was the one who took 7-year-old Nemanja to the training of the local club "Jedinstvo Užice" for the first time. Dušan's football career was not successful, while his younger brother later became a star of world football.
"Dušan gave Nemanja a lot of support, I remember that well, they were very close. He often called himself Nemanja’s coach. Because it was very important for him that Nemanja played football. I still cannot believe it, this is a terrible tragedy," said Dragan Marjanović, the coach of "Jedinstvo Užice".