ÇL matçından sonra azarkeşlər həbs olundu:
Qazaxıstanda "Brügge"nin üç azarkeşi Çempionlar Liqasında "Kayrat"la oyuna "Borat" filmi mövzusunda çimərlik geyimləri geyindikləri üçün cəzalandırılıb.
Publika.az xəbər verir ki, oyun sonrası sosial şəbəkələrdə videolar yayılıb. Həmin kadrlarda “Brügge” azarkeşləri tribunada parlaq sarı rəngli çimərlik kostyumlarına bürünüblər. Kostyumlar “Borat” filmində Sassa Baron Koen tərəfindən canlandırılan baş qəhrəmanın geyiminə oxşayır.
Qazaxıstan daxili işlər nazirinin müavini Sanjar Adilov bildirib ki, ictimai yerdə içkili vəziyyətdə kiçik xuliqanlıq hərəkətləri törətmək faktı üzrə inzibati iş açılıb: “Şəxslər inzibati məsuliyyətə cəlb olunublar. Onların beş gün müddətinə inzibati həbs olunması barədə məhkəmə qərarı var”.
Qeyd edək ki, Astana şəhərində keçirilən UEFA Çempionatı matçı Belçika komandası üçün 4:1 hesablı qələbə ilə başa çatıb. “Kayrat” turnirin növbəti mərhələsinə yüksəlmək şansını itirib.

В Казахстане трех болельщиков "Брюгге" наказали за то, что на матч Лиги чемпионов с "Кайратом" они вышли в пляжных костюмах в стиле фильма "Борат".
Publika.az сообщает, что после матча в социальных сетях распространились видеоролики. На кадрах видно, что болельщики "Брюгге" на трибуне были одеты в ярко-желтые пляжные костюмы. Костюмы напоминают наряд главного героя фильма "Борат", сыгранного Сассой Бароном Коэном.
Заместитель министра внутренних дел Казахстана Санжар Адилов сообщил, что в отношении факта мелкого хулиганства в общественном месте в состоянии алкогольного опьянения возбуждено административное дело: «Лица привлечены к административной ответственности. Судом вынесено решение об административном аресте на пять суток».
Отметим, что матч чемпионата УЕФА, прошедший в Астане, закончился победой бельгийской команды со счетом 4:1. "Кайрат" потерял шанс выйти в следующий этап турнира.