ÇL matçından sonra azarkeşlər həbs olundu:
Qazaxıstanda "Brügge"nin üç azarkeşi Çempionlar Liqasında "Kayrat"la oyuna "Borat" filmi mövzusunda çimərlik geyimləri geyindikləri üçün cəzalandırılıb.
Publika.az xəbər verir ki, oyun sonrası sosial şəbəkələrdə videolar yayılıb. Həmin kadrlarda “Brügge” azarkeşləri tribunada parlaq sarı rəngli çimərlik kostyumlarına bürünüblər. Kostyumlar “Borat” filmində Sassa Baron Koen tərəfindən canlandırılan baş qəhrəmanın geyiminə oxşayır.
Qazaxıstan daxili işlər nazirinin müavini Sanjar Adilov bildirib ki, ictimai yerdə içkili vəziyyətdə kiçik xuliqanlıq hərəkətləri törətmək faktı üzrə inzibati iş açılıb: “Şəxslər inzibati məsuliyyətə cəlb olunublar. Onların beş gün müddətinə inzibati həbs olunması barədə məhkəmə qərarı var”.
Qeyd edək ki, Astana şəhərində keçirilən UEFA Çempionatı matçı Belçika komandası üçün 4:1 hesablı qələbə ilə başa çatıb. “Kayrat” turnirin növbəti mərhələsinə yüksəlmək şansını itirib.

Fans were arrested after the Champions League match:
In Kazakhstan, three "Brugge" fans were punished in the Champions League for wearing beachwear themed on the "Borat" film at the match against "Kairat".
Publika.az reports that videos spread on social networks after the game. In those scenes, "Brugge" fans were wrapped in bright yellow beach costumes in the stands. The costumes resemble the outfit worn by the main character portrayed by Sacha Baron Cohen in the film "Borat".
Deputy Minister of Internal Affairs of Kazakhstan Sanjar Adilov stated that an administrative case has been opened on the fact of petty hooliganism in a public place while intoxicated: "The individuals have been held administratively liable. There is a court decision for their administrative detention for five days."
It should be noted that the UEFA Champions League match held in Astana city ended with a 4:1 victory for the Belgian team. "Kairat" lost the chance to advance to the next stage of the tournament.