"Biz artıq gülüş obyekti deyilik" -
ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela lideri Nikolas Maduro və onun həyat yoldaşı Siliya Floreslə bağlı diqqətçəkən açıqlama verib.
Musavat.com xəbər verir ki, Trampın sözlərinə görə, Maduro və xanımı hazırda ABŞ xüsusi təyinatlı qüvvələrinin nəzarətindədir və hərbi gəmi ilə Nyu-Yorka aparılır.
ABŞ prezidenti bu əməliyyatı əvvəlki illərdə baş verən uğursuzluqlarla müqayisə edərək xüsusilə Əfqanıstan nümunəsinə toxunub. Onun sözlərinə görə, Vaşinqton artıq beynəlxalq aləmdə “gülüş obyektinə” çevrilmiş ölkə deyil.
“Bunu Əfqanıstanla müqayisə edin. Orada biz bütün dünyanın gülüş obyektinə çevrilmişdik. İndi isə belə deyil. Biz artıq gülüş obyekti deyilik. Dünyanın ən güclü ordusu bizdədir - birmənalı şəkildə. Dünyanın ən güclü hərbi texnikası da bizə məxsusdur”, - deyə Tramp vurğulayıb.

Президент США Дональд Трамп дал примечательное заявление по поводу лидера Венесуэлы Николаса Мадуро и его супруги Силии Флорес.
Как сообщает Musavat.com, по словам Трампа, Мадуро и его жена в настоящее время находятся под контролем сил специального назначения США и доставляются военным кораблем в Нью-Йорк.
Президент США сравнил эту операцию с неудачами прошлых лет, особенно упомянув пример Афганистана. По его словам, Вашингтон больше не является страной, ставшей "объектом насмешек" на международной арене.
«Сравните это с Афганистаном. Там мы стали объектом насмешек всего мира. Сейчас это не так. Теперь мы уже не объект насмешек. У нас самая сильная армия в мире — безусловно. Также самая мощная военная техника принадлежит нам», — подчеркнул Трамп.