"Biz artıq gülüş obyekti deyilik" -
ABŞ prezidenti Donald Tramp Venesuela lideri Nikolas Maduro və onun həyat yoldaşı Siliya Floreslə bağlı diqqətçəkən açıqlama verib.
Musavat.com xəbər verir ki, Trampın sözlərinə görə, Maduro və xanımı hazırda ABŞ xüsusi təyinatlı qüvvələrinin nəzarətindədir və hərbi gəmi ilə Nyu-Yorka aparılır.
ABŞ prezidenti bu əməliyyatı əvvəlki illərdə baş verən uğursuzluqlarla müqayisə edərək xüsusilə Əfqanıstan nümunəsinə toxunub. Onun sözlərinə görə, Vaşinqton artıq beynəlxalq aləmdə “gülüş obyektinə” çevrilmiş ölkə deyil.
“Bunu Əfqanıstanla müqayisə edin. Orada biz bütün dünyanın gülüş obyektinə çevrilmişdik. İndi isə belə deyil. Biz artıq gülüş obyekti deyilik. Dünyanın ən güclü ordusu bizdədir - birmənalı şəkildə. Dünyanın ən güclü hərbi texnikası da bizə məxsusdur”, - deyə Tramp vurğulayıb.

"We are no longer the object of laughter" -
Musavat.com reports that according to Trump, Maduro and his wife are currently under the control of US special forces and are being taken to New York by a military ship.
The US president compared this operation to previous years' failures, specifically referencing the example of Afghanistan. According to him, Washington is no longer a country that has become a "laughing stock" internationally.
"Compare this with Afghanistan. There we became the laughing stock of the entire world. But now it is not like that. We are no longer a laughing stock. We have the most powerful army in the world - unequivocally. The world's most powerful military equipment also belongs to us," Trump emphasized.