Bakıda yeni yollar inşa ediləcək:
"Bakı şəhəri və ətraf ərazilərdə nəqliyyat infrastrukturunun təkmilləşdirilməsinə dair 2025-2030-cu illər" Dövlət Proqramına əsasən paytaxtda 24 yol infrastrukturu layihəsinin icrası nəzərdə tutulub.
Bu layihələrdən biri Xaqani Rüstəmov küçəsi ilə Ağa Nemətulla küçələrini əlaqələndirən yeni yoldur.
Artıq ərazidə hazırlıq işlərinə başlanılıb. Yeni yol ərazidəki dəmiryol xəttinin aşağı hissəsindən tunel vasitəsilə keçəcək və Ağ şəhərdən Babək prospekti istiqamətinə alternativ yol olacaq. Bu yolun açılması hər iki istiqamətdə gediş-gəlişi asanlaşdıracaq və vaxt itkisini minimuma endirəcək.
Daha bir mühüm layihə akademik Həsən Əliyev küçəsi ilə metronun "Koroğlu" stansiyasını əlaqələndirən yolun inşasıdır. Artıq yolboyu tunellərdə və piyada keçidlərində tikinti-quraşdırma işləri aparılır.

New roads will be constructed in Baku:
According to the "State Program on the Improvement of Transport Infrastructure in Baku City and Surrounding Areas for 2025-2030," the implementation of 24 road infrastructure projects is planned in the capital.
One of these projects is the new road connecting Xagani Rustamov Street with Agha Nematulla Streets.
Preparation works have already started in the area. The new road will pass through the lower part of the railway line in the area via a tunnel and will serve as an alternative route from White City towards Babek Avenue. The opening of this road will facilitate traffic flow in both directions and minimize time loss.
Another important project is the construction of a road connecting academician Hasan Aliyev Street with the "Koroglu" metro station. Construction and installation works are already being carried out in tunnels and pedestrian crossings along the road.