Bakıda yeni yollar inşa ediləcək:
"Bakı şəhəri və ətraf ərazilərdə nəqliyyat infrastrukturunun təkmilləşdirilməsinə dair 2025-2030-cu illər" Dövlət Proqramına əsasən paytaxtda 24 yol infrastrukturu layihəsinin icrası nəzərdə tutulub.
Bu layihələrdən biri Xaqani Rüstəmov küçəsi ilə Ağa Nemətulla küçələrini əlaqələndirən yeni yoldur.
Artıq ərazidə hazırlıq işlərinə başlanılıb. Yeni yol ərazidəki dəmiryol xəttinin aşağı hissəsindən tunel vasitəsilə keçəcək və Ağ şəhərdən Babək prospekti istiqamətinə alternativ yol olacaq. Bu yolun açılması hər iki istiqamətdə gediş-gəlişi asanlaşdıracaq və vaxt itkisini minimuma endirəcək.
Daha bir mühüm layihə akademik Həsən Əliyev küçəsi ilə metronun "Koroğlu" stansiyasını əlaqələndirən yolun inşasıdır. Artıq yolboyu tunellərdə və piyada keçidlərində tikinti-quraşdırma işləri aparılır.

В соответствии с Государственной программой "Совершенствование транспортной инфраструктуры в городе Баку и прилегающих территориях на 2025-2030 годы" в столице предусмотрено выполнение 24 инфраструктурных дорожных проектов.
Один из этих проектов — новая дорога, соединяющая улицы Хагани Рустамова и Ага Нематуллы.
На территории уже начаты подготовительные работы. Новая дорога пройдет через нижнюю часть железнодорожного пути по тоннелю и станет альтернативной дорогой от Ага Шахара до проспекта Бабека. Открытие этой дороги облегчит движение в обоих направлениях и сведет к минимуму потерю времени.
Еще одним важным проектом является строительство дороги, связывающей улицу академика Гасана Алиева с станцией метро "Корооглу". Вдоль дороги уже ведутся строительно-монтажные работы в туннелях и пешеходных переходах.