Bakıda məhkum kamera yoldaşını
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə bir neçə ay əvvəl Xətai rayonunda yerləşən 7 saylı cəzaçəkmə müəssisəsində baş verib. Daha əvvəl haqqında məlumat yayılmayan qətllə bağlı məhkəmə prosesi bu gün başlayıb.
İş materiallarında yazılıb ki, məhkumlar Nurullah Əkbərli və Xəqani Şükürov arasında dört divar arasında başlayan mübahisə qanla bitib. Nəticədə N.Əkbərli qeyri-qanuni yolla “içəri” keçirdiyi kəsici alətlə X.Şükürovu qətlə yetirib.
Bu əməlinə görə ona həm qəsdən adam öldürmə, həm də cəzaçəkmə müəssisəsində qadağan olunmuş əşya saxlama maddələri ilə yekun ittiham verilib. Təqsiri sübuta yetirilsə, Nurullah ən azı əlavə 9 il həbsdə qalacaq.//Qafqazinfo

A prisoner killed his cellmate in a penal institution in Baku.
Medianews.az reports that the incident occurred several months ago at the penal institution No. 7 located in the Khatai district. A court process regarding the previously unreported murder began today.
The case files state that a dispute between prisoners Nurullah Akbarli and Khagani Shukurov, which started behind four walls, ended in bloodshed. As a result, N. Akbarli killed K. Shukurov with a sharp object he had illegally smuggled inside.
For this act, he has been finally charged with both intentional murder and possession of prohibited items within the penal institution. If found guilty, Nurullah will serve at least an additional 9 years in prison. //Qafqazinfo