"ABŞ təkpartiyalı dövlətə çevrilə bilər" -
Amerikalı milyarder İlon Mask ABŞ-ın təkpartiyalı dövlətə çevrilmək təhlükəsi ilə üzləşdiyini bəyan edib.
AZƏRTAC-ın məlumatına görə, o, bu barədə X sosial şəbəkəsində paylaşım edib.
“Radikal solçular uzun müddətdir ki, çoxlu sayda qanunsuz (bəzi hallarda qanuni) immiqrantı ölkəyə gətirmək və saxlamaqla seçkilərdə qalib gəlmək, demokratiyanı məhv etmək və Amerikanı təkpartiyalı dövlətə çevirmək məqsədilə saxta hökumət proqramlarından istifadə edirlər. Bu prosesi nə qədər dərindən araşdırsanız, vergi pullarınızın nəyə xərcləndiyini və bunun qarşısı alınmasa, verdiyiniz səslərin heç bir əhəmiyyət daşımayacağını görərək dəhşətə gələrsiniz.
Bunun ən bariz nümunəsi isə tarixən demək olar ki, heç bir somalilinin yaşamadığı Minnesota ştatında Somali səsvermə blokunun İlhan Öməri ABŞ Konqresinə seçməsidir. Eyni proses Avropa, Böyük Britaniya, Kanada, Avstraliya və Yeni Zelandiyada da müşahidə olunur”, – deyə Mask vurğulayıb.

Американский миллиардер Илон Маск заявил, что США сталкиваются с угрозой превращения в однопартийное государство.
По информации АЗЕРТАДЖ, он сообщил об этом в социальной сети X.
«Радикальные леворадикалы уже давно используют ложные правительственные программы с целью привести и удержать в стране большое количество незаконных (а в некоторых случаях и легальных) иммигрантов, чтобы победить на выборах, уничтожить демократию и превратить Америку в однопартийное государство. Чем глубже вы изучаете этот процесс, тем больше ужасаетесь, видя, на что тратятся ваши налоговые деньги, и понимая, что если это не остановить, ваши голоса не будут иметь никакого значения.
Самым явным примером является избрание Илхана Омара в Конгресс США из штата Миннесота, где исторически практически не проживало сомалийцев, благодаря сомалийскому блоку голосов. Аналогичный процесс наблюдается в Европе, Великобритании, Канаде, Австралии и Новой Зеландии», — подчеркнул Маск.