"ABŞ təkpartiyalı dövlətə çevrilə bilər" -
Amerikalı milyarder İlon Mask ABŞ-ın təkpartiyalı dövlətə çevrilmək təhlükəsi ilə üzləşdiyini bəyan edib.
AZƏRTAC-ın məlumatına görə, o, bu barədə X sosial şəbəkəsində paylaşım edib.
“Radikal solçular uzun müddətdir ki, çoxlu sayda qanunsuz (bəzi hallarda qanuni) immiqrantı ölkəyə gətirmək və saxlamaqla seçkilərdə qalib gəlmək, demokratiyanı məhv etmək və Amerikanı təkpartiyalı dövlətə çevirmək məqsədilə saxta hökumət proqramlarından istifadə edirlər. Bu prosesi nə qədər dərindən araşdırsanız, vergi pullarınızın nəyə xərcləndiyini və bunun qarşısı alınmasa, verdiyiniz səslərin heç bir əhəmiyyət daşımayacağını görərək dəhşətə gələrsiniz.
Bunun ən bariz nümunəsi isə tarixən demək olar ki, heç bir somalilinin yaşamadığı Minnesota ştatında Somali səsvermə blokunun İlhan Öməri ABŞ Konqresinə seçməsidir. Eyni proses Avropa, Böyük Britaniya, Kanada, Avstraliya və Yeni Zelandiyada da müşahidə olunur”, – deyə Mask vurğulayıb.

American billionaire Elon Musk has declared that the United States is facing the danger of turning into a one-party state.
According to AZERTAC, he shared this on the X social network.
"Radical leftists have long been using fake government programs to bring in and retain a large number of illegal (and in some cases legal) immigrants to win elections, destroy democracy, and turn America into a one-party state. The deeper you investigate this process, the more horrified you become seeing what your tax money is being spent on and realizing that if this is not stopped, the votes you cast will have no significance.
The clearest example of this is the election of Ilhan Omar to the US Congress by the Somali voting bloc in the state of Minnesota, where almost no Somalis historically lived. The same process is observed in Europe, Great Britain, Canada, Australia, and New Zealand," Musk emphasized.