Zelenski yenidən prezident seçkilərində namizədliyini irəli sürə bilər
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski yenidən prezident seçkilərində namizədliyini irəli sürə bilər.
"Report" xəbər verir ki, siyasətçi bu barədə Çexiya radiosuna verdiyi müsahibədə bildirib.
"Bilmirəm. Bu (Rusiya-Ukrayna - Red.) müharibəsinin necə bitəcəyindən asılıdır", - Ukrayna lideri bildirib.
Zelenski əlavə edib ki, bəzən yenidən namizədliyini irəli sürmək barədə düşünür.
Xatırladaq ki, Ukraynada 2024-cü ilin mart ayına təyin olunmuş prezident seçkiləri mövcud hərbi vəziyyət səbəbindən qeyri-müəyyən müddətə təxirə salınıb. Zelenski vurğulayıb ki, ölkə texniki cəhətdən seçkiləri keçirməyə hazırdır, lakin bu, yalnız hərbi əməliyyatlar bitdikdən və ya etibarlı təhlükəsizlik zəmanətləri ilə mümkündür.

Президент Украины Владимир Зеленский может вновь выдвинуть свою кандидатуру на президентских выборах.
Об этом политик заявил в интервью чешскому радио, сообщает "Report".
"Я не знаю. Это зависит от того, как закончится эта (российско-украинская - ред.) война", - сказал украинский лидер.
Зеленский добавил, что иногда думает о повторном выдвижении своей кандидатуры.
Напомним, что президентские выборы в Украине, назначенные на март 2024 года, были отложены на неопределенный срок из-за действующего военного положения. Зеленский подчеркнул, что страна технически готова провести выборы, но это возможно только после окончания военных действий или при наличии надежных гарантий безопасности.