Venesuelanın müxalifət lideri bəyanat yaydı
Venesuela müxalifətinin lideri Mariya Korina Maçado ölkədəki azadlıq saatının çatdığını bildirərək, hakimiyyəti ələ almağa hazır olduqlarını açıqlayıb.
O, bəyanatında bildirib:
“Venesuelalılar, azadlıq saatı gəlib çatdı. Bu gün biz mandatımızı yerinə yetirməyə və hakimiyyəti ələ keçirməyə hazırıq.
Ölkə daxilindəki venesuelalılara: Rəsmi kanallarımız vasitəsilə çox yaxın zamanda sizə bildiriləcək tapşırıqları yerinə yetirməyə hazır olun.
Xaricdə yaşayan venesuelalılara: Sizdən gözlədiyimiz, hökumətləri və vətəndaşları bütün dünyada səfərbər edərək, böyük bir əməliyyata qoşulmalarını təmin etməkdir, bu əməliyyat yeni Venesuelanı qurmaq üçün olacaq.
Bu kritik saatlarda sizə bütün gücümü, əminliyimi və sevgimi göndərirəm. Gəlin hamımız ayıq olaq və əlaqədə qalaraq bu anı birgə yaşayaq.

Лидер оппозиции Венесуэлы Мария Корина Мачадо заявила, что настал час свободы в стране, и они готовы захватить власть.
В своем заявлении она сообщила:
«Венесуэльцы, настал час свободы. Сегодня мы готовы выполнить наш мандат и захватить власть.
Венесуэльцам внутри страны: Подготовьтесь выполнять указания, которые скоро будут сообщены вам через официальные каналы.
Венесуэльцам, живущим за границей: От вас ожидается мобилизация правительств и граждан по всему миру, чтобы присоединиться к мощной операции, которая будет направлена на построение новой Венесуэлы.
В эти критические часы я посылаю вам всю свою силу, уверенность и любовь. Давайте будем бдительны и поддерживать связь, чтобы пережить этот момент вместе.