Venesuelanın müxalifət lideri bəyanat yaydı
Venesuela müxalifətinin lideri Mariya Korina Maçado ölkədəki azadlıq saatının çatdığını bildirərək, hakimiyyəti ələ almağa hazır olduqlarını açıqlayıb.
O, bəyanatında bildirib:
“Venesuelalılar, azadlıq saatı gəlib çatdı. Bu gün biz mandatımızı yerinə yetirməyə və hakimiyyəti ələ keçirməyə hazırıq.
Ölkə daxilindəki venesuelalılara: Rəsmi kanallarımız vasitəsilə çox yaxın zamanda sizə bildiriləcək tapşırıqları yerinə yetirməyə hazır olun.
Xaricdə yaşayan venesuelalılara: Sizdən gözlədiyimiz, hökumətləri və vətəndaşları bütün dünyada səfərbər edərək, böyük bir əməliyyata qoşulmalarını təmin etməkdir, bu əməliyyat yeni Venesuelanı qurmaq üçün olacaq.
Bu kritik saatlarda sizə bütün gücümü, əminliyimi və sevgimi göndərirəm. Gəlin hamımız ayıq olaq və əlaqədə qalaraq bu anı birgə yaşayaq.

The opposition leader of Venezuela issued a statement
Maria Corina Machado, the leader of the Venezuelan opposition, announced that the hour of freedom in the country has arrived and that they are ready to take over the government.
She stated in her declaration:
"Venezuelans, the hour of freedom has come. Today we are ready to fulfill our mandate and take over the government.
To Venezuelans within the country: Be ready to carry out the instructions that will be conveyed to you very soon through our official channels.
To Venezuelans living abroad: What we expect from you is to mobilize governments and citizens around the world, ensuring their participation in a major operation which will be aimed at building a new Venezuela.
In these critical hours, I send you all my strength, confidence, and love. Let us all be alert and stay connected to experience this moment together.