Şimal bölgəsində ən çox qar bu kəndə yağıb
Azərbaycanın şimal bölgəsində ən çox qar Qubanın Qırız kəndinə yağıb. Burada qarın hündürlüyü 16 santimetrə çatır.
Qubada yerləşən Şimal-Şərq Regional Hidrometeorologiya Mərkəzindən AZƏRTAC-ın bölgə müxbirinə bildirilib ki, şimal rayonlarında ən aşağı temperatur (-11 dərəcə) Qubanın Xınalıq kəndində qeydə alınıb.
Hazırda bütün şimal bölgəsində qar yağmaqda davam edir.
Güclü qar yağması səbəbindən Quba rayonunun ucqar kəndlərinə gedən yollarda avtomobillərin hərəkəti çətinləşsə də, hazırda bütün istiqamətlərdə magistrallar açıqdır.
Yollarda çətinlik yaşanan ərazilərə Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin yerli idarələrinin növbətçi briqadaları, həmçinin yol polisi əməkdaşları cəlb olunur.
Hazırda Quba-Qusar, həmçinin Quba-Xınalıq yollarında ağır texnika ilə təmin edilən növbətçi briqadalar fəaliyyət göstərir. Bununla belə təcrübəsiz və əraziyə bələd olmayan, həmçinin avtonəqliyyat vasitəsi hava şəraitinə uyğun təchiz edilməyən sürücülərin qarlı havada Quba-Xınalıq yolundan istifadəsi tövsiyə olunmur.

В северном регионе Азербайджана больше всего снега выпало в селе Гырыз района Куба. Здесь высота снега достигает 16 сантиметров.
Из Северо-Восточного регионального гидрометеорологического центра, расположенного в Кубе, корреспонденту АЗЕРТАДЖ сообщили, что самая низкая температура (-11 градусов) зафиксирована в селе Хыналык района Куба.
В настоящее время снег продолжает идти по всему северному региону.
Из-за сильного снегопада движение автомобилей на дорогах, ведущих в отдалённые сёла района Куба, усложнилось, однако в настоящее время все магистрали в различных направлениях открыты.
В зонах с затруднённым движением задействованы дежурные бригады местных управлений Государственного агентства автомобильных дорог Азербайджана, а также сотрудники дорожной полиции.
В настоящее время на дорогах Куба-Кусар и Куба-Хыналык работают дежурные бригады, обеспеченные тяжёлой техникой. Тем не менее, не рекомендуется пользоваться дорогой Куба-Хыналык в снегопад водителям без опыта, незнакомым с местностью и тем, чьи автомобили не оборудованы в соответствии с погодными условиями.