Rəqsanənin ərinə də cinayət işi açıldı -
1 milyon manatlıq dələduzluq ittihamı ilə həbs edilən müğənni Rəqsanə İsmayılovanın əri Fazil Əmiraslanov da cinayət məsuliyyətinə cəlb edilib.
“Qafqazinfo”nun əldə etdiyi məlumata görə, F.Əmiraslanov da eyni işlə bağlı xüsusilə külli miqdarda mənimsəmədə ittiham olunur.
İş adamı təqsirləndirilən şəxs qismində cəlb edilsə də, həbs edilməyib. Onun haqda “polisin nəzarəti altına vermə” qətimkan tədbiri seçilib. F.Əmiraslanov istintaq bitənə qədər ölkədən kənara çıxa bilməz.
Məlumatı onun vəkili Ramal Şahmarov saytımıza təsdiq edib.
Qeyd edək ki, cinayət işi Sabunçu Rayon Polis İdarəsinin İstintaq İdarəsində istintaq olunur. Rəqsanə və ərinə qarşı Cinayət Məcəlləsinin 178.4-cü (dələduzluq-xüsusilə külli miqdarda törədildikdə) maddəsi ilə ittiham verilib. Dəymiş ziyan ödənilmədiyi halda bu maddə ilə təqsirli bilinən şəxs 10 ildən 14 ilə kimi azadlıqdan məhrum edilə bilər.

The husband of singer Rəqsanə İsmayılova, who was arrested on charges of fraud worth 1 million manat, Fazil Əmiraslanov, has also been held criminally responsible.
According to information obtained by "Qafqazinfo," F. Əmiraslanov is also accused of embezzlement involving a large sum in connection with the same case.
Although the businessman has been charged as a suspect, he has not been arrested. A preventive measure of "placing under police supervision" has been chosen for him. F. Əmiraslanov is not allowed to leave the country until the investigation is completed.
The information was confirmed to our site by his lawyer Ramal Şahmarov.
It should be noted that the criminal case is being investigated by the Investigation Department of the Sabunçu District Police Department. Rəqsanə and her husband have been charged under Article 178.4 (fraud - committed on a particularly large scale) of the Criminal Code. If the damage caused is not compensated, a person found guilty under this article can be sentenced to imprisonment from 10 to 14 years.