PUA hücumunda yaralanan azərbaycanlı dənizçilərin
Azov dənizində gəmiyə PUA hücumu nəticəsində yaralanan Azərbaycan vətəndaşlarından ikisinin vəziyyəti orta ağır, ikisininki isə normaldır.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu APA-nın Rusiya bürosuna açıqlamasında Yeyskdəki Azərbaycan cəmiyyətinin sədri Fərhad Məmmədov bildirib. O, Yeysk Mərkəzi Xəstəxanasının travmatalogiya şöbəsinə müalicə olunan həmyerlilərimizə baş çəkdiyini, onların müəyyən ehtiyaclarının qarşılandığını, sağlamlıq vəziyyətlərinin həkimlərin nəzarəti altında olduğunu söyləyib. Vurğulayıb ki, Azərbaycan vətəndaşları Rəşad Mədətxanov, Samid İbadlı, Emin Valehov və Namiq Cəfərli həkimlərin nəzarəti altındadır.
Yaralı Azərbaycan vətəndaşları da APA-nın Rusiya bürosuna açıqlamalarında vəziyyətlərinin normal olduğunu, xəstəxanada müalicələrinin davam etdiyini bildiriblər. Onlar Yeyskdəki Azərbaycan diasporu və Rusiyadakı Azərbaycan Səfirliyinin əməkdaşlarının onları ziyarət etdiyini, bütün ehtiyacları ilə maraqlandıqlarını qeyd ediblər.
Azərbaycan vətəndaşlarının gələn həftənin birinci günü xəstəxanadan buraxılacağı bildirilib. Lakin onların üstündə sənədlər olmadığına görə (PUA hücumu zamanı sənədlər gəmidə itib-red) xəstəxanadan buraxılmanın bir müddət uzanacağı bildirilib.

The condition of two Azerbaijani citizens injured as a result of a UAV attack on a ship in the Azov Sea is moderate to severe, while the condition of two others is normal.
Medianews.az reports that Farhad Mammadov, the head of the Azerbaijani community in Yeysk, stated this in a statement to APA's Russian bureau. He said that he visited our compatriots being treated in the traumatology department of Yeysk Central Hospital, that their certain needs have been met, and that their health conditions are under doctors' supervision. He emphasized that Azerbaijani citizens Rashad Madatkhanov, Samid Ibadli, Emin Valehov, and Namig Jafarli are under doctors' supervision.
The injured Azerbaijani citizens also told APA's Russian bureau in statements that their condition is normal and their treatment in the hospital continues. They noted that representatives of the Azerbaijani diaspora in Yeysk and the Azerbaijani Embassy in Russia have visited them and inquired about all their needs.
It has been reported that the Azerbaijani citizens will be discharged from the hospital on the first day of next week. However, since they do not have documents (documents were lost on the ship during the UAV attack), the discharge from the hospital is expected to be delayed for a period.