PUA hücumunda yaralanan azərbaycanlı dənizçilərin
Azov dənizində gəmiyə PUA hücumu nəticəsində yaralanan Azərbaycan vətəndaşlarından ikisinin vəziyyəti orta ağır, ikisininki isə normaldır.
Medianews.az xəbər verir ki, bunu APA-nın Rusiya bürosuna açıqlamasında Yeyskdəki Azərbaycan cəmiyyətinin sədri Fərhad Məmmədov bildirib. O, Yeysk Mərkəzi Xəstəxanasının travmatalogiya şöbəsinə müalicə olunan həmyerlilərimizə baş çəkdiyini, onların müəyyən ehtiyaclarının qarşılandığını, sağlamlıq vəziyyətlərinin həkimlərin nəzarəti altında olduğunu söyləyib. Vurğulayıb ki, Azərbaycan vətəndaşları Rəşad Mədətxanov, Samid İbadlı, Emin Valehov və Namiq Cəfərli həkimlərin nəzarəti altındadır.
Yaralı Azərbaycan vətəndaşları da APA-nın Rusiya bürosuna açıqlamalarında vəziyyətlərinin normal olduğunu, xəstəxanada müalicələrinin davam etdiyini bildiriblər. Onlar Yeyskdəki Azərbaycan diasporu və Rusiyadakı Azərbaycan Səfirliyinin əməkdaşlarının onları ziyarət etdiyini, bütün ehtiyacları ilə maraqlandıqlarını qeyd ediblər.
Azərbaycan vətəndaşlarının gələn həftənin birinci günü xəstəxanadan buraxılacağı bildirilib. Lakin onların üstündə sənədlər olmadığına görə (PUA hücumu zamanı sənədlər gəmidə itib-red) xəstəxanadan buraxılmanın bir müddət uzanacağı bildirilib.

В результате атаки БПЛА на корабль в Азовском море двое граждан Азербайджана получили травмы средней тяжести, ещё двое находятся в нормальном состоянии.
Medianews.az сообщает, что об этом в интервью российскому бюро APA заявил председатель азербайджанской общины в Ейске Фархад Мамедов. Он посетил наших соотечественников, проходящих лечение в травматологическом отделении Ейской центральной больницы, рассказал, что их определённые нужды удовлетворяются, а состояние здоровья находится под контролем врачей. Он подчеркнул, что граждане Азербайджана Рашад Мадатханов, Самид Ибадлы, Эмин Валехов и Намик Джафарли находятся под наблюдением медиков.
Раненые граждане Азербайджана в своих заявлениях российскому бюро APA также сообщили, что их состояние нормальное, лечение в больнице продолжается. Они отметили, что представители азербайджанской диаспоры в Ейске и сотрудники посольства Азербайджана в России посетили их и интересовались всеми их нуждами.
Сообщается, что граждане Азербайджана будут выписаны из больницы в первый день следующей недели. Однако из-за отсутствия у них документов (во время атаки БПЛА документы были потеряны на корабле) выписка из больницы будет отложена на некоторое время.