Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sosial media hesablarında Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində keçirdiyi görüşlərlə bağlı paylaşım edilib.
"Prezident İlham Əliyevin Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində görüşləri. Almaniya 13-15 fevral 2026-cı il".
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyev konfrans çərçivəsində İraq Kürdüstan Regionunun başçısı Neçirvan Bərzani, Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini və müdafiə naziri Robert Kalinak, ABŞ-nin "Oracle" korporasiyasının baş icraçı direktoru Mayk Sisiliya, Bundestaqın xarici siyasət komitəsinin sədri Armin Laşetlə, Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti İliyana Yotova, Avropa İttifaqının xarici işlər və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi, Avropa Komissiyasının vitse-prezidenti Kaya Kallas, Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski və "The Goldman Sachs Group Inc." şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti Cared Kohen ilə görüşlər keçirib.

A post has been made on the President's social media accounts regarding the meetings held at the Munich Security Conference.
A post has been shared on the social media accounts of the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, regarding the meetings held within the framework of the Munich Security Conference.
Medianews.az reports that the post reads:
"President Ilham Aliyev's meetings within the framework of the Munich Security Conference. Germany, February 13-15, 2026."
It should be noted that President Ilham Aliyev held meetings during the conference with Nechirvan Barzani, Prime Minister of the Iraqi Kurdistan Region; Robert Kalinak, Deputy Prime Minister and Minister of Defense of the Slovak Republic; Mike Sicilia, CEO of Oracle Corporation, USA; Armin Laschet, Chairman of the Foreign Policy Committee of the Bundestag; Iliana Yotova, President of the Republic of Bulgaria; Kaja Kallas, High Representative of the European Union for Foreign Affairs and Security Policy and Vice-President of the European Commission; Ukrainian President Volodymyr Zelensky; and Jared Cohen, President of Global Affairs at The Goldman Sachs Group Inc.