Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin sosial media hesablarında Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində keçirdiyi görüşlərlə bağlı paylaşım edilib.
"Prezident İlham Əliyevin Münxen Təhlükəsizlik Konfransı çərçivəsində görüşləri. Almaniya 13-15 fevral 2026-cı il".
Qeyd edək ki, Prezident İlham Əliyev konfrans çərçivəsində İraq Kürdüstan Regionunun başçısı Neçirvan Bərzani, Slovakiya Respublikasının Baş nazirinin müavini və müdafiə naziri Robert Kalinak, ABŞ-nin "Oracle" korporasiyasının baş icraçı direktoru Mayk Sisiliya, Bundestaqın xarici siyasət komitəsinin sədri Armin Laşetlə, Bolqarıstan Respublikasının Prezidenti İliyana Yotova, Avropa İttifaqının xarici işlər və təhlükəsizlik siyasəti üzrə ali nümayəndəsi, Avropa Komissiyasının vitse-prezidenti Kaya Kallas, Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski və "The Goldman Sachs Group Inc." şirkətinin qlobal məsələlər üzrə prezidenti Cared Kohen ilə görüşlər keçirib.

В аккаунтах Президента Азербайджана Ильхама Алиева в социальных сетях опубликован пост о встречах, проведённых в рамках Мюнхенской конференции по безопасности.
Medianews.az сообщает, что в посте говорится:
"Встречи Президента Ильхама Алиева в рамках Мюнхенской конференции по безопасности. Германия, 13-15 февраля 2026 года".
Отметим, что Президент Ильхам Алиев в рамках конференции провёл встречи с председателем региона Иракский Курдистан Нечирваном Барзани, заместителем премьер-министра и министром обороны Словацкой Республики Робертом Калиняком, главным исполнительным директором корпорации "Oracle" Майком Сисилией, председателем комитета по внешней политике Бундестага Армином Лашетом, Президентом Болгарии Илияной Йотовой, Верховным представителем Европейского союза по иностранным делам и политике безопасности, вице-президентом Европейской комиссии Кайей Каллас, Президентом Украины Владимиром Зеленским и президентом по глобальным вопросам компании "The Goldman Sachs Group Inc." Джаредом Коэном.