Paşinyan xüsusi xidmət orqanına çağırış etdi
Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan narkotik qaçaqmalçılığına qarşı mübarizəni xüsusi xidmət orqanlarının əsas vəzifələrindən biri adlandırıb və Milli Təhlükəsizlik Xidmətinin (MTX) potensialının gücləndirilməsinin vacibliyini vurğulayıb.
"Report"un erməni KİV-ə istinadən verdiyi məlumata görə, o, bunu peşə bayramı münasibətilə MTX-i ziyarəti zamanı bildirib.
Paşinyanın sözlərinə görə, xüsusi xidmət orqanları ayrı-ayrı hallarla və lokal ocaqlarla mübarizə ilə kifayətlənməməli, narkotik qaçaqmalçılığı mərkəzlərinin aşkar edilməsi və qarşısının alınmasına diqqət yetirməlidirlər.
O həmçinin qeyd edib ki, Ermənistan silah və hərbi texnika alır, lakin onların tətbiqindən yayınmağa ümid edir:
"Biz silah və hərbi texnikanı onları heç vaxt tətbiq etməmək ümidi ilə alırıq. Bu, son dərəcə vacibdir, çünki Milli Təhlükəsizlik Xidməti çox güclü komponentlərə malik olmalıdır. Onun xüsusi təyinatlı qüvvələri nəhəng imkanlara sahib olmalıdır. Lakin güc tətbiq etmək zərurətindən yayınmaq MTX-in əsas vəzifəsi olmalıdır".

Pashinyan called on the intelligence agency
Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan has called the fight against drug trafficking one of the main tasks of the special service agencies and emphasized the importance of strengthening the potential of the National Security Service (NSS).
According to information provided by "Report" citing Armenian media, he made this statement during a visit to the NSS on the occasion of their professional holiday.
According to Pashinyan, the special service agencies should not be content with combatting isolated cases and local sources, but should focus on identifying and preventing centers of drug trafficking.
He also noted that Armenia buys weapons and military equipment but hopes to avoid using them:
"We buy weapons and military equipment hoping never to use them. This is extremely important because the National Security Service must have very strong components. Its special forces must possess enormous capabilities. However, avoiding the need to use force should be the main task of the NSS."