Məşhur futbolçu karyerasını yekunlaşdırdı
“Yuventus” və “Barselona”nın sabiq yarımmüdafiəçisi Miralem Pyaniç peşəkar karyerasını başa vurduğunu elan edib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, “Tuttosport” nəşrinə açıqlama verən bosniyalı futbolçu artıq yaşıl meydanlara vida etdiyini bildirib.
“Artıq oynamayacağam, karyeramı bitirdim. İndi Dubayda yaşayıram və artıq futbolçu deyil, övladımın atasıyam. Hazırda mənim üçün prioritet ailəmdir”, – deyə o söyləyib.
Xatırladaq ki, M. Pyaniç karyerası ərzində “Roma”, “Yuventus” və “Barselona” kimi nəhəng klubların formasını geyinib. O, həmçinin 2021/2022 mövsümündə icarə əsasında Türkiyənin “Beşiktaş” klubunda çıxış edib. Təcrübəli yarımmüdafiəçinin son klubu BƏƏ-nin “Şarja” komandası olub.

Famous footballer ended his career
Former Juventus and Barcelona midfielder Miralem Pjanić has announced that he has ended his professional career.
According to "Qafqazinfo," the Bosnian footballer told the publication "Tuttosport" that he has already bid farewell to the green fields.
"I will no longer play, I have ended my career. Now I live in Dubai and I am no longer a footballer, I am the father of my child. Currently, my priority is my family," he said.
It should be recalled that during his career, M. Pjanić wore the jerseys of giant clubs such as Roma, Juventus, and Barcelona. He also played on loan for Turkey's Beşiktaş club in the 2021/2022 season. The experienced midfielder's last club was Sharjah in the UAE.