Məşhur futbolçu karyerasını yekunlaşdırdı
“Yuventus” və “Barselona”nın sabiq yarımmüdafiəçisi Miralem Pyaniç peşəkar karyerasını başa vurduğunu elan edib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, “Tuttosport” nəşrinə açıqlama verən bosniyalı futbolçu artıq yaşıl meydanlara vida etdiyini bildirib.
“Artıq oynamayacağam, karyeramı bitirdim. İndi Dubayda yaşayıram və artıq futbolçu deyil, övladımın atasıyam. Hazırda mənim üçün prioritet ailəmdir”, – deyə o söyləyib.
Xatırladaq ki, M. Pyaniç karyerası ərzində “Roma”, “Yuventus” və “Barselona” kimi nəhəng klubların formasını geyinib. O, həmçinin 2021/2022 mövsümündə icarə əsasında Türkiyənin “Beşiktaş” klubunda çıxış edib. Təcrübəli yarımmüdafiəçinin son klubu BƏƏ-nin “Şarja” komandası olub.

Бывший полузащитник «Ювентуса» и «Барселоны» Миран Пьянич объявил о завершении своей профессиональной карьеры.
Как сообщает «Qafqazinfo», боснийский футболист, давая интервью изданию «Tuttosport», заявил, что уже попрощался с футбольными полями.
«Я больше не буду играть, я завершил карьеру. Сейчас я живу в Дубае и уже не футболист, а отец моего ребенка. В данный момент моей приоритет — семья», — сказал он.
Напомним, что в своей карьере М. Пьянич выступал за такие крупные клубы, как «Рома», «Ювентус» и «Барселона». Также в сезоне 2021/2022 он играл на правах аренды в турецком клубе «Бешикташ». Последним клубом опытного полузащитника стала команда ОАЭ «Шарджа».