Maduro və həyat yoldaşı tezliklə Amerika torpağında mühakimə olunacaqlar -
Maduro və həyat yoldaşı tezliklə Amerika ədalətinin bütün gücü ilə üzləşəcək və Amerika torpağında mühakimə olunacaqlar.
AZƏRTAC-ın məlumatına görə, bu sözləri ABŞ Prezidenti Donald Tramp keçirdiyi mətbuat konfransında deyib. O bildirib ki, Venesuela birtərəfli olaraq Amerika neftini, Amerika aktivlərini və Amerika platformalarını ələ keçirib və bu, ABŞ-a milyardlarla dollara başa gəlib. O, bunu tarixdə Amerika əmlakının ən böyük oğurluqlarından biri kimi qiymətləndirib.
“Bizim çox böyük neft şirkətlərimiz bu ölkəyə daxil olacaq, milyardlarla dollar xərcləyəcək, pis vəziyyətdə olan neft infrastrukturunu bərpa edəcək və ölkəyə pul qazandırmağa başlayacaq”, - deyə ABŞ Prezidenti vurğulayıb.

Мадуро и его супруга вскоре столкнутся со всей мощью американского правосудия и будут судимы на американской земле.
По информации АЗЕРТАДЖ, эти слова на проведенной пресс-конференции сказал президент США Дональд Трамп. Он заявил, что Венесуэла в одностороннем порядке захватила американскую нефть, американские активы и американские платформы, и это стоило США миллиардов долларов. Он оценил это как одну из крупнейших краж американской собственности в истории.
«Наши крупные нефтяные компании войдут в эту страну, потратят миллиарды долларов, восстановят нефтяную инфраструктуру, находящуюся в плохом состоянии, и начнут приносить стране доход», — подчеркнул президент США.