ABŞ prezidenti Donald Tramp bu gün Floridadakı iqamətgahında keçirdiyi mətbuat konfransında bildirib ki, Venesuela lideri Nikolas Maduroya qarşı əməliyyat zamanı ABŞ ordusu zərurət yaranacağı təqdirdə onu öldürə bilərdi.
Medianews.az-ın məlumatına görə, Tramp deyib ki, bu ssenari real idi: “Bu baş verə bilərdi. O, təhlükəsiz bir yerə keçməyə çalışırdı. Bilirsiniz, həmin sığınacaq tamamilə poladdandır. Amma Maduro həmin polad qapıya çatmağa macal tapmadı, çünki bizimkilər çox sürətli idi”.
ABŞ prezidentinin sözlərinə görə, Amerika hərbçiləri müqaviməti son dərəcə tez yarıb keçiblər, baxmayaraq ki, ciddi müqavimətlə üzləşiblər. “Güclü müqavimət var idi, xeyli atışma baş verdi”.
Məlumata görə, Nikolas Maduro hazırda ABŞ Hərbi Dəniz Qüvvələrinə məxsus gəmidə saxlanılır. Mətbuat konfransından az əvvəl Tramp sosial şəbəkədə Maduronun həmin gəmidə çəkilmiş fotosunu da paylaşıb.

"Maduro did not manage to reach the steel door" – US President
US President Donald Trump said at a press conference held today at his residence in Florida that during the operation against Venezuelan leader Nicolas Maduro, the US military could have killed him if necessary.
According to Medianews.az, Trump said this scenario was real: "It could have happened. He was trying to move to a safe place. You know, that shelter is completely made of steel. But Maduro did not manage to reach that steel door because our people were very fast."
According to the US president, American soldiers quickly overcame the resistance and moved through, despite facing serious opposition. "There was strong resistance, quite a bit of shooting happened."
According to information, Nicolas Maduro is currently being held on a ship belonging to the US Navy. Shortly before the press conference, Trump also shared a photo of Maduro on that ship on social media.