Tramp Tokayevə görün nə hədiyyə etdi -
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə Qazaxıstan Prezidentinin mətbuat katibi Ruslan Jeldibay məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, etimadnaməsinin təqdim edilməsindən sonra qısa söhbət zamanı Donald Tramp bu ilin noyabr ayında Oval Ofisdə Tokayevlə görüşü ilə bağlı təəssüratlarını Qazaxıstan səfiri Maqjan İlyasovla bölüşüb.
Amerika lideri Qazaxıstan Prezidentinə xoş arzularını çatdırıb, hörmətini vurğulayıb və onu "beynəlxalq prosesləri dərin və balanslı şəkildə anlayan gözəl insan və təcrübəli dövlət xadimi" kimi səciyyələndirib.
ABŞ prezidenti həmçinin Kasım-Jomart Tokayevə bir neçə hədiyyə, o cümlədən Ağ Evin simvolik açarı və imzası olan beysbol papağı göndərib.

Trump gave Tokayev a gift -
Musavat.com reports that this information was provided by the press secretary of the President of Kazakhstan, Ruslan Zheldibay.
According to him, during a brief conversation after the presentation of his credentials, Donald Trump shared his impressions about his meeting with Tokayev in the Oval Office in November of this year with the Kazakh ambassador Magzhan Ilyasov.
The American leader conveyed his best wishes to the President of Kazakhstan, emphasized his respect, and characterized him as a "wonderful person and experienced statesman who deeply and balancedly understands international processes."
The US president also sent several gifts to Kassym-Jomart Tokayev, including a baseball cap symbolizing the White House and bearing his signature.