Rusiya çalxalanır - Müəmmalı qətllər –  Yeni həbslərə hazırlıq... -
Deyilənlərə görə, Rusiya Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi - müdafiə nazirinin birinci müavini Valeri Gerasimov xüsusi nəzarət altında, demək olar ki, tam təcrid edilmiş vəziyyətdə işləyir və Prezident Putin Ukraynadakı uğursuzluqları ört-basdır etmək üçün onu "qurbanlıq keçi" kimi xərcləyəcək.
Kupyansk "müjdəsini" çatdıran və bu "xidmətinə" görə təltif edilən general-polkovnik Sergey Kuzovlyev evində ölü tapılıb və hər kəs də nə baş verdiyini anlayır. Putinin nöqtəsi.
Bu hadisədən bir neçə gün sonra general-leytenant Fanil Sarvarovu qətlə yetirirlər.
Üstəlik də, tezliklə Rusiyada yüksək rütbəli hərbçilərin həbsinə hazırlıq getdiyi barədə söz-söhbət gəzir. Bu barədə Rusiyada şayiələr dolaşır, hətta bəzi bloqçular, sosial şəbəkə istifadəçiləri də yazırlar.
Müxalif yönümlü, uzun illərdir ki, Putin rejimindən qaçıb xaricdə fəaliyyət göstərən ciddi və etibarlı mənbələrə sahib "Meduza" nəşri son vaxtlar Putin Rusiyasında baş verən müəmmalı qətllərdən tez-tez bəhs edir. Tək hərbçilər yox, ümumən bir zaman Putinə xidmət etmiş, geniş əlaqələrə malik fiqurların sayı get-gedə azalır.
Deyəsən, "uzun sürən ağır xəstəlikdən sonra", "qəfil ürək tutmasından" keçinən, "suda boğulan", yaxud da "intihar edən" pullu, nüfuzlu adamların sayı hələ çox artacaq.
Görəsən, Putin niyə tələsir? Axı deyirdilər ki, onu hamı sevir və bu "əvəzsiz lider" heç kimdən qorxmur.
Yalanın nə olduğunu bilən, hər gün rəngli yalanlar eşitməkdən zövq alan bir adamı axı necə aldatmaq olar?

По словам источников, начальник Генштаба Вооруженных сил России — первый заместитель министра обороны Валерий Герасимов работает под особым контролем в почти полной изоляции, а президент Путин собирается пожертвовать им как "жертвенником", чтобы скрыть неудачи на Украине.
Генерал-полковник Сергей Кузовлев, который доставил "радостную весть" о Куянске и был награжден за эту "услугу", был найден мертвым у себя дома, и всем понятно, что произошло. Точка Путина.
Спустя несколько дней после этого убивают генерал-лейтенанта Фанила Сарварова.
При этом ходят слухи, что в России готовятся аресты высокопоставленных военных. В России об этом распространяются слухи, об этом пишут даже некоторые блогеры и пользователи социальных сетей.
Оппозиционное, давно находящееся в изгнании и ведущее деятельность за рубежом серьезное и надежное издание "Meduza" в последнее время часто рассказывает о загадочных убийствах в путинской России. Гибнут не только военные, но в целом уменьшается число фигур, когда-то служивших Путину и имевших широкие связи.
Похоже, что число оплачиваемых и влиятельных людей, "ушедших из жизни после долгой тяжелой болезни", "внезапно умерших от сердечного приступа", "утонувших" или "совершивших самоубийство", еще сильно вырастет.
Интересно, почему Путин спешит? Ведь говорили, что его все любят, и этот "незаменимый лидер" никого не боится.
Как же можно обмануть человека, который знает, что такое ложь и каждый день с удовольствием слушает разноцветные лжи?