Rusiya çalxalanır - Müəmmalı qətllər –  Yeni həbslərə hazırlıq... -
Deyilənlərə görə, Rusiya Silahlı Qüvvələrinin Baş Qərargah rəisi - müdafiə nazirinin birinci müavini Valeri Gerasimov xüsusi nəzarət altında, demək olar ki, tam təcrid edilmiş vəziyyətdə işləyir və Prezident Putin Ukraynadakı uğursuzluqları ört-basdır etmək üçün onu "qurbanlıq keçi" kimi xərcləyəcək.
Kupyansk "müjdəsini" çatdıran və bu "xidmətinə" görə təltif edilən general-polkovnik Sergey Kuzovlyev evində ölü tapılıb və hər kəs də nə baş verdiyini anlayır. Putinin nöqtəsi.
Bu hadisədən bir neçə gün sonra general-leytenant Fanil Sarvarovu qətlə yetirirlər.
Üstəlik də, tezliklə Rusiyada yüksək rütbəli hərbçilərin həbsinə hazırlıq getdiyi barədə söz-söhbət gəzir. Bu barədə Rusiyada şayiələr dolaşır, hətta bəzi bloqçular, sosial şəbəkə istifadəçiləri də yazırlar.
Müxalif yönümlü, uzun illərdir ki, Putin rejimindən qaçıb xaricdə fəaliyyət göstərən ciddi və etibarlı mənbələrə sahib "Meduza" nəşri son vaxtlar Putin Rusiyasında baş verən müəmmalı qətllərdən tez-tez bəhs edir. Tək hərbçilər yox, ümumən bir zaman Putinə xidmət etmiş, geniş əlaqələrə malik fiqurların sayı get-gedə azalır.
Deyəsən, "uzun sürən ağır xəstəlikdən sonra", "qəfil ürək tutmasından" keçinən, "suda boğulan", yaxud da "intihar edən" pullu, nüfuzlu adamların sayı hələ çox artacaq.
Görəsən, Putin niyə tələsir? Axı deyirdilər ki, onu hamı sevir və bu "əvəzsiz lider" heç kimdən qorxmur.
Yalanın nə olduğunu bilən, hər gün rəngli yalanlar eşitməkdən zövq alan bir adamı axı necə aldatmaq olar?

Russia is shaken - Mysterious murders – Preparation for new arrests... -
According to reports, the Chief of the General Staff of the Russian Armed Forces - the first deputy defense minister Valery Gerasimov works under special supervision, almost in complete isolation, and President Putin will sacrifice him as a "scapegoat" to cover up the failures in Ukraine.
Colonel-General Sergey Kuzovlev, who delivered the "good news" of Kupyansk and was awarded for this "service," was found dead at his home, and everyone understands what happened. This is Putin's point.
A few days after this incident, Lieutenant General Fanil Sarvarov was murdered.
Moreover, there are rumors circulating that preparations are underway for the arrest of high-ranking military officers in Russia soon. These rumors are circulating in Russia, and even some bloggers and social media users are writing about them.
The "Meduza" publication, which has serious and reliable sources, with an opposition orientation, and has been active abroad for many years after fleeing the Putin regime, frequently mentions the mysterious murders occurring recently in Putin's Russia. Not only military personnel but also figures who once served Putin and had extensive connections are decreasing in number.
It seems that the number of wealthy, influential people "who passed away after a long severe illness," "from a sudden heart attack," "drowned," or "committed suicide" will greatly increase.
I wonder why Putin is in a hurry? After all, it was said that everyone loves him and that this "irreplaceable leader" fears no one.
How is it possible to deceive a man who knows what lies are and enjoys hearing colorful lies every day?