Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin rəisi vəzifəsinə ştat olaraq təsdiqlənməsi ehtimal edilən şəxsin adı bəlli olub.
Medianews.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, bu şəxs general-mayor Azər Heybətlidir.
Məlumata görə, o hazırda sözügedən Baş İdarənin rəisi vəzifəsini müvəqqəti icra edir.
Qeyd edək ki, Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin rəisi, general-mayor Müşfiq Məmmədov aprel ayında vəzifəsindən azad edilib.
Xatırladaq ki, general-mayor Azər Heybətli Azərbaycan Ordusunun rəhbər heyətində təmsil olunan zabitlərdəndir. O, hərbi xidmətinin müxtəlif mərhələlərində taqım komandiri, bölük komandiri və digər komanda vəzifələrində çalışıb. Azər Heybətli Heydər Əliyev adına Azərbaycan Ali Hərbi Məktəbinin məzunlarındandır.
Açıq mənbələrdə yer alan məlumatlara görə, o, bir müddət Azərbaycanın Böyük Britaniyadakı hərbi attaşesi kimi fəaliyyət göstərib. Hazırda isə Müdafiə Nazirliyinin Şəxsi Heyət Baş İdarəsinin rəisi vəzifəsini icra edir.
Ordunun kadr və şəxsi heyət siyasətinin idarə olunmasında əsas fiqurlardan biri hesab olunan Azər Heybətli bundan sonra general korpusunda təmsil olunacaq.//Bakıvaxtı.az

The name of the person likely to be officially approved for the position of Head of the Personnel Main Department has been revealed.
According to information obtained by Medianews.az, this person is Major General Azər Heybətli.
According to the information, he is currently temporarily performing the duties of the head of the mentioned Main Department.
It should be noted that Major General Müşfiq Məmmədov, the head of the Ministry of Defense's Personnel Main Department, was dismissed from his position in April.
Recall that Major General Azər Heybətli is one of the officers represented in the command staff of the Azerbaijani Army. Throughout various stages of his military service, he served as a platoon commander, company commander, and in other command positions. Azər Heybətli is a graduate of the Heydar Aliyev Azerbaijan Higher Military School.
According to information from open sources, he served for a period as Azerbaijan's military attaché in the United Kingdom. Currently, he is performing the duties of the head of the Ministry of Defense's Personnel Main Department.
Considered one of the main figures in managing the army's personnel and staffing policy, Azər Heybətli will henceforth be represented at the general corps level.//Bakıvaxtı.az