Ərdoğan və Makron arasında görüş keçirildi
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan G20 Liderlər Zirvəsi çərçivəsində Cənubi Afrikada Fransa Prezidenti Emmanuel Makronla görüş keçirib.
Teleqraf xəbər verir ki, görüşdə Türkiyə–Fransa ikitərəfli münasibətləri, regional və qlobal məsələlər müzakirə olunub.
Ərdoğan iki ölkə arasında münasibətlərin inkişafı üçün qarşılıqlı addımların vacibliyini vurğulayıb.
Türkiyə Prezidenti, Qəzzada əldə olunan atəşkəsin qorunmasının və humanitar yardımın bölgəyə çatdırılmasının önəm daşıdığını qeyd edib. O, bölgədə davamlı sülhün yeganə yolunun iki dövlətli həll olduğunu xatırladıb və bu istiqamətdə Türkiyənin səylərini davam etdirdiyini bildirib.
Ərdoğan həmçinin vurğulayıb ki, Ukrayna ilə Rusiya arasındakı müharibənin ədalətli və davamlı sülhlə başa çatması üçün diplomatik imkanlardan tam istifadə olunmalıdır.

A meeting was held between Erdoğan and Macron
Turkish President Recep Tayyip Erdoğan held a meeting with French President Emmanuel Macron in South Africa within the framework of the G20 Leaders Summit.
Telegraph reports that during the meeting, Turkey-France bilateral relations, regional and global issues were discussed.
Erdoğan emphasized the importance of mutual steps for the development of relations between the two countries.
The Turkish President noted that preserving the ceasefire achieved in Gaza and delivering humanitarian aid to the region is important. He recalled that the only way to sustainable peace in the region is the two-state solution and stated that Turkey continues its efforts in this direction.
Erdoğan also stressed that diplomatic opportunities should be fully utilized for the war between Ukraine and Russia to end with a just and lasting peace.