"Emili bu hala gətirən müğənni idi"
"Emil Rəhmanoğlunu bu vəziyyətə gətirən ona paxıllıq edən müğənni idi. İnsanlar qabağa gedəndə bəziləri paxıllıq edir, bunu həzm edə bilmirlər. Hansısa pis bir şey varsa, aparıb o yola alışdırırlar. Emili o hala gətirənə qədər müğənni ondan əl çəkmədi. Evini yıxdı, bədbəxt etdi və gənc yaşında dünyasını dəyişdi".
Bu sözləri aparıcı Elgiz Əkbər "Elgizlə izlə" verilişində Əməkdar artist Rəhman Rəhmanovun mərhum oğlu, müğənni Emil Rəhmanoğludan danışarkən deyib. O, həmin ifaçının kimliyini açıqlamasa da, Emilin sağlam və dayanıqlı bir orqanizminin olduğunu qeyd edib:
"Bir dəfə dəhşətli bir vəziyyətdə idi, Emili həkimə aparmışdım. Həkim palatadan çıxdı və dedi ki, "Bu oğlanın canı necə də sağlamdır. Emilin qəbul etdiklərini, fil etsə, dizlərini yerə qoyar. Nə yaxşı ki, hələ də sağdır". Bu cür sağlam, ürəyi gözəl olan istedadlı uşağı yoldan çıxardılar".
Xatırladaq ki, Emil Rəhmanoğlunun anası Ulduz xanım illər əvvəl "Günə son" verilişində "Emilin narkotik asılılığı toy məclislərinə gedib-gəlməklə başladı. 2005-ci ildə Emil "Azəristar" mahnı yarışmasına qatılmışdı. Az da olsa, müsabiqə də onu lazımsız "kruqlara" saldı" sözlərini demişdi.
Qeyd edək ki, Emin Rəhmanoğlu 2023-cü ildə xəstəxanada dünyasını dəyişib. Onun ölümünə səbəb ürəyində yaranan tromb olub. (Axşam.az)

"Певец, который завидовал Эмилу Рахманоглу, и довел его до такого состояния. Когда люди достигают успеха, некоторые завидуют, они не могут это принять. Если есть что-то плохое, то их втягивают в этот путь. Пока певец довел Эмиля до такого состояния, он не оставлял его. Разрушил его дом, сделал его несчастным, и он умер в молодом возрасте".
Эти слова ведущий Элгиз Акбер сказал в программе "Смотри с Элгизом", рассказывая о покойном сыне Заслуженного артиста Рахмана Рахманова, певце Эмиле Рахманоглу. Он не раскрывал личность этого исполнителя, но отметил, что у Эмиля был здоровый и крепкий организм:
"Однажды он был в ужасном состоянии, я отвез Эмиля к врачу. Врач вышел из палаты и сказал: "Как же здоров этот парень. Если бы слона посадить на колени после того, что принимает Эмиль, не устоял бы. Хорошо, что он до сих пор жив". Такое здоровое, с хорошим сердцем талантливое дитя сбили с пути".
Напомним, что мать Эмиля Рахманоглу, госпожа Ульдуз, много лет назад в программе "Последний солнечный свет" сказала: "Наркотическая зависимость Эмиля началась с походов на свадебные торжества. В 2005 году Эмиль участвовал в песенном конкурсе "Азерстар". Хоть и немного, но конкурс тоже втянул его в ненужные «круги»".
Отметим, что Эмин Рахманоглу скончался в больнице в 2023 году. Причиной его смерти стал тромб, образовавшийся в сердце. (Axşam.az)