"Emili bu hala gətirən müğənni idi"
"Emil Rəhmanoğlunu bu vəziyyətə gətirən ona paxıllıq edən müğənni idi. İnsanlar qabağa gedəndə bəziləri paxıllıq edir, bunu həzm edə bilmirlər. Hansısa pis bir şey varsa, aparıb o yola alışdırırlar. Emili o hala gətirənə qədər müğənni ondan əl çəkmədi. Evini yıxdı, bədbəxt etdi və gənc yaşında dünyasını dəyişdi".
Bu sözləri aparıcı Elgiz Əkbər "Elgizlə izlə" verilişində Əməkdar artist Rəhman Rəhmanovun mərhum oğlu, müğənni Emil Rəhmanoğludan danışarkən deyib. O, həmin ifaçının kimliyini açıqlamasa da, Emilin sağlam və dayanıqlı bir orqanizminin olduğunu qeyd edib:
"Bir dəfə dəhşətli bir vəziyyətdə idi, Emili həkimə aparmışdım. Həkim palatadan çıxdı və dedi ki, "Bu oğlanın canı necə də sağlamdır. Emilin qəbul etdiklərini, fil etsə, dizlərini yerə qoyar. Nə yaxşı ki, hələ də sağdır". Bu cür sağlam, ürəyi gözəl olan istedadlı uşağı yoldan çıxardılar".
Xatırladaq ki, Emil Rəhmanoğlunun anası Ulduz xanım illər əvvəl "Günə son" verilişində "Emilin narkotik asılılığı toy məclislərinə gedib-gəlməklə başladı. 2005-ci ildə Emil "Azəristar" mahnı yarışmasına qatılmışdı. Az da olsa, müsabiqə də onu lazımsız "kruqlara" saldı" sözlərini demişdi.
Qeyd edək ki, Emin Rəhmanoğlu 2023-cü ildə xəstəxanada dünyasını dəyişib. Onun ölümünə səbəb ürəyində yaranan tromb olub. (Axşam.az)

"Emili was the singer who brought this condition."
"The singer who envied Emil Rəhmanoğlu was the one who brought him to this condition. When people get ahead, some become envious, they cannot digest it. If there is something bad, they lead them to that path. The singer did not leave Emil alone until she brought him to that state. She destroyed his home, made him miserable, and he passed away at a young age."
These words were said by the host Elgiz Əkbər on the "Watch with Elgiz" show while talking about the late son of Honored Artist Rəhman Rəhmanov, singer Emil Rəhmanoğlu. Although he did not reveal the identity of that performer, he noted that Emil had a healthy and strong body:
"Once he was in a terrible condition, I took Emil to the doctor. The doctor came out of the ward and said, 'How healthy this boy's life is. What Emil consumed, even an elephant would kneel down. It is good that he is still alive.' Such a talented child with a healthy body and a kind heart was led astray."
It is worth reminding that Emil Rəhmanoğlu's mother, Ms. Ulduz, years ago said on the "End of the Day" show, "Emil's drug addiction began with going to wedding parties. In 2005, Emil participated in the 'Azeristar' song contest. Even though it was little, the competition led him into unnecessary 'circles'.
It should be noted that Emin Rəhmanoğlu died in the hospital in 2023. The cause of his death was a thrombus that formed in his heart. (Axşam.az)