Əfsanəvi aktrisanın vəziyyəti ağırlaşdı - FOTO
Fransanın əfsanəvi aktrisası və müğənnisi 91 yaşlı Bricit Bardo Tulon şəhərində özəl klinikaya yerləşdirilib. Məlumata görə, o, əməliyyat olunduqdan sonra müalicəsini burada davam etdirir.
Milli.Az xarici mətbuata istinadən xəbər verir ki, son üç həftədir Bardo Tulondakı klinikada həkim nəzarətindədir. O, Sen-Tropezdəki malikanəsini tərk edərək təcili şəkildə xəstəxanaya aparılıb.
Həkimlər onun yaxın günlərdə evə buraxılacağını bildirirlər, lakin səhhəti hələ də narahatlıq doğurur.
Bricit Bardo 1950-1960-cı illərin Fransa kinosunun simvolu hesab olunur. "Allah Qadını Yaratdı" və "Jül və Cim" filmləri ilə məşhurlaşıb. Təxminən 47 bədii filmdə rol alıb. Musiqi sahəsində də fəaliyyət göstərib, 30-a yaxın mahnı ifa edib.
1970-ci illərdə kino karyerasını bitirərək həyatını heyvanların qorunmasına həsr edib və öz fondunu yaradıb.

Состояние легендарной актрисы ухудшилось - ФОТО
Легендарная французская актриса и певица 91-летняя Брижит Бардо была помещена в частную клинику в городе Тулон. По информации, после операции она продолжает лечение здесь.
Согласно сообщению Milli.Az со ссылкой на иностранные СМИ, последние три недели Бардо находится под наблюдением врачей в клинике Тулона. Она срочно была доставлена в больницу, покинув свой особняк в Сен-Тропе.
Врачи заявляют, что в ближайшие дни она будет выписана домой, однако состояние её здоровья пока вызывает беспокойство.
Брижит Бардо считается символом французского кино 1950-1960-х годов. Она прославилась фильмами «Бог создал женщину» и «Жюль и Джим». Сыграла примерно в 47 художественных фильмах. Также занималась музыкальной деятельностью, исполнила около 30 песен.