Dünyanın sonunun dəqiq tarixi açıqlandı
Onun sözlərinə görə, İsa Məsih ona görünüb və ikinci gəlişin yəhudilərin Roş-Ha-Şana bayramı zamanı - sentyabrın 23 və 24-də baş tutacağını bildirib.
Vəd edilən apokalipsis baş tutmadı, lakin Mxlakela öz sözlərindən imtina etmir. O hələ də hesab edir ki, bu baş verəcək, sadəcə tarixin şərhində səhv olub. Vaizin fikrincə, Məsih bu tarixi köhnə təqvimə, yəni Yuliyan təqviminə görə söyləmiş ola bilər.
Yuliyan təqvimi hazırda istifadə olunan təqvimdən 13 gün geri qaldığı üçün, köhnə təqvimlə sentyabrın 23 və 24-ü oktyabrın əvvəlinə təsadüf edəcək.
"Həqiqi Roş-Ha-Şana bayramı oktyabrın 7 və 8-i olacaq. Mən bundan bir milyard faiz əminəm", - Mxlakela bildirib. (Teleqraf)

Точная дата конца света объявлена
По его словам, Иисус Христос явился ему и сообщил, что второе пришествие состоится во время еврейского праздника Рош-Ха-Шана — 23 и 24 сентября.
Обещанный апокалипсис не произошёл, но Мхлакела не отказывается от своих слов. Он по-прежнему считает, что это случится, просто была ошибка в интерпретации даты. По мнению проповедника, Христос мог назвать дату по старому календарю, то есть по Юлианскому календарю.
Поскольку Юлианский календарь отстает от современного календаря на 13 дней, согласно старому календарю 23 и 24 сентября будут приходиться на начало октября.
"Настоящий праздник Рош-Ха-Шана будет 7 и 8 октября. Я в этом уверен на миллиард процентов", — заявил Мхлакела. (Телеграф)