Daha bir məşhur saxlanıldı
Türkiyədə məşhur simalara qarşı aparılan narkotik istintaqı çərçivəsində yeni əməliyyat keçirilib. Əməliyyat zamanı sosial media fenomeni və YouTuber Bilal Hancı da daxil olmaqla dörd nəfər saxlanılıb.
Milli.Az xəbər verir ki, İstanbul Respublika Baş Prokurorluğunun Qaçaqmalçılıq, Narkotik və İqtisadi Cinayətlər İstintaq Bürosu tərəfindən aparılan təhqiqat çərçivəsində bu gün səhər tezdən İstanbulda əməliyyat keçirilib. Əməliyyat nəticəsində aşağıdakı şəxslər saxlanılıb:
Bilal Hancı (YouTuber)
Mehmet Üstündağ (Maqazin yazarı)
Abdullah Gençal
İbrahim Barut
Haqqında həbs qərarı olan digər üç şübhəlinin isə xaricdə olduğu müəyyən edilib. Saxlanılan şəxslər narkotik maddə istifadəsi ilə bağlı testlərdən keçmək üçün Məhkəmə Tibb Ekspertizasına sövq ediliblər.
Məşhurlara qarşı narkotik istintaqı ötən ilin oktyabr ayından bəri Türkiyə gündəmindədir. İstintaq çərçivəsində indiyədək çox sayda musiqiçi, menecer, iş adamı və ictimaiyyətə tanış olan şəxslərin ifadələri alınıb, onlardan qan və saç nümunələri götürülərək araşdırılıb.
Daha əvvəl bu iş üzrə bir çox şəxs məhkəmə tərəfindən həbs edilib. Həbs olunanlar arasında Ceyda Ersoy, Gizem Özköroğlu, Burak Altındağ kimi tanınmış adlar var. Model Şevval Şahin, Mert Vidinli və Kasım Garipoğlu haqqında isə axtarış qərarı çıxarılıb.
Bundan əvvəlki əməliyyat dalğasında aralarında keçmiş futbolçu və idman şərhçisi Ümit Karanın da olduğu 23 nəfər saxlanılmışdı. Məhkəməyə sövq edilən şübhəlilərdən Ümit Karan da daxil olmaqla 13 nəfər barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilmiş, 9 nəfər isə məhkəmə nəzarəti şərti ilə sərbəst buraxılmışdı.

Another celebrity was detained
A new operation has been conducted within the framework of the drug investigation against famous figures in Turkey. Four people, including social media phenom and YouTuber Bilal Hancı, were detained during the operation.
According to Milli.Az, the investigation carried out by the Istanbul Chief Public Prosecutor's Office, Smuggling, Narcotics and Economic Crimes Investigation Bureau conducted an operation early this morning in Istanbul. The following individuals were detained as a result of the operation:
Bilal Hancı (YouTuber)
Mehmet Üstündağ (Entertainment writer)
Abdullah Gençal
İbrahim Barut
It was determined that the other three suspects who have arrest warrants are abroad. The detained individuals were sent to the Forensic Medicine Institute for tests related to drug use.
The drug investigation against celebrities has been on Turkey’s agenda since October of last year. Within the framework of the investigation, numerous musicians, managers, businessmen, and well-known public figures have been questioned, and their blood and hair samples have been taken for examination.
Previously, many people have been arrested by the court in this case. Among those arrested are well-known names such as Ceyda Ersoy, Gizem Özköroğlu, and Burak Altındağ. Search warrants have been issued for model Şevval Şahin, Mert Vidinli, and Kasım Garipoğlu.
In the previous wave of operations, 23 people, including former footballer and sports commentator Ümit Karan, were detained. Of the suspects sent to court, 13 people, including Ümit Karan, were taken into custody, while 9 were released under judicial control.