Büdcə: gəlir xərci nə qədər üstələyir?
Dövlət Statistika Komitəsinin yanvar-sentyabr ayları üzrə hesabatına görə, Azərbaycanda kənd təsərrüfatı məhsulu 2024-cü ilin eyni dövrü ilə müqayisədə 0,1 faiz artıb, bitkiçilikdə 0,7 faiz geriləmə, heyvandarlıqda 1,1 faiz yüksəliş qeydə alınıb.
Medianews.az xəbər verir ki, nəqliyyat sektorunda yük daşınması üzrə artım 2,5 faiz, sərnişin daşınması üzrə 5,4 faiz göstərilir.
Açıqlamaya əsasən, informasiya və rabitə xidmətlərinin həcmində 6,7 faiz artım rəsmiləşib.
Əhalinin gəlirlərinin nominal ifadədə 7,6 faiz artdığı, dövlət büdcəsinin gəlirlərinin xərcləri 4 milyard 474,2 milyon manat üstələdiyi bildirilir.

Бюджет: насколько доход превышает расход?
По отчету Государственного комитета статистики за январь-сентябрь, сельскохозяйственная продукция в Азербайджане увеличилась на 0,1% по сравнению с аналогичным периодом 2024 года, в растениеводстве зафиксировано снижение на 0,7%, в животноводстве рост на 1,1%.
Medianews.az сообщает, что по перевозке грузов в транспортном секторе отмечен рост на 2,5%, по перевозке пассажиров - на 5,4%.
Согласно заявлению, объем услуг в сфере информации и связи увеличился на 6,7%.
Отмечается, что доходы населения в номинальном выражении выросли на 7,6%, а доходы государственного бюджета превысили расходы на 4 миллиарда 474,2 миллиона манатов.