Atasının ölümünə görə
İspaniyanın “Mango” moda şəbəkəsinin vəfat edən qurucusu İsak Andikin oğlu Conatan Andik barəsində yeni qərar verilib.
Medianews.az xəbər verir ki, Conatan atasının qətlində şübhəli bilinərək həbs edilib.
Bildirilib ki, o, atasının ölümü ilə əlaqəsinin olmadığını israr edir.
Qeyd edək ki, İspaniyanın ən varlı adamlarından olan İsak Andik 2024-cü ilin dekabrında Barselonanın Kolbato şəhərindəki Salnitre mağaralarında oğlu Conatanla gəzərkən uçurumdan yıxılıb.
Ötən ilin oktyabr ayında biznesmenin oğlu atasının ölümü ilə bağlı şübhəli şəxs qismində cəlb edilmişdi.
Türkəsilli iş adamı İsak Andik 1984-cü ildə qardaşı Nahmanın köməyi ilə Barselonada “Mango”nu qurub. O, 40 il “Mango”nun direktoru olub. “Mango”nun dünya üzrə təxminən 2900 satış məntəqəsi var.//Qafqazinfo

A new decision has been made regarding Jonathan Andik, the son of İshak Andik, the late founder of Spain's "Mango" fashion network.
Medianews.az reports that Jonathan has been arrested on suspicion of his father's murder.
It has been stated that he insists he has no connection to his father's death.
It should be noted that İshak Andik, one of Spain's wealthiest men, fell from a cliff while walking with his son Jonathan in the Salnitre caves in the town of Colbato, Barcelona, in December 2024.
Last October, the businessman's son was involved as a suspect in his father's death.
The Turkic businessman İshak Andik founded "Mango" in Barcelona in 1984 with the help of his brother Nahman. He was the director of "Mango" for 40 years. "Mango" has approximately 2,900 points of sale worldwide. //Qafqazinfo