Almaniyada 21 nəfər Yeni il lotereyasında ən azı bir milyon avro udub
"Report"un "Bild" qəzetinə istinadən məlumatına görə, bir çox dövlət lotereya şirkətləri Yeni il ərəfəsində xüsusi tirajlar keçiriblər.
Bu dəfə milyon avro qazanmaq şansı adi günlərdən daha yüksək olub. Hazırda ən azı 21 qalibin adı məlumdur və onların hər biri bir milyon avro mükafat əldə edib.
"Yeni il gecəsində Baden-Vürttemberqdə (Almaniyanın cənub-qərbində yerləşən federal əyalət) ən çox milyonçu qeydə alınıb - 12 nəfər", – deyə "Bild"ə "Lotto Baden-Württemberg" şirkətinin nümayəndəsi Viktoriya Kesper bildirib. Onun sözlərinə görə, bu, şirkətin tarixində bir gündə qeydə alınmış rekord sayda milyonçu qalibdir.
Bundan əlavə, Kesper qeyd edib ki, 2025-ci il ərzində 43 nəfər bir milyon avro qazanıb ki, bu da "Lotto Baden-Württemberg" üçün yeni rekord sayılır.
Qeyd olunub ki, lotereyalar ölkənin müxtəlif federal əyalətlərində ayrı-ayrı şirkətlər tərəfindən təşkil olunub. Yeni il ərəfəsində – 31 dekabrda 20 nəfər, 1 yanvarda isə bir nəfər qalib olub.

В Германии в новогодней лотерее 21 человек выиграл не менее одного миллиона евро.
По информации "Report", со ссылкой на газету "Bild", многие государственные лотерейные компании провели специальные тиражи накануне Нового года.
На этот раз шанс выиграть миллион евро был выше, чем в обычные дни. В настоящее время известны имена как минимум 21 победителя, и каждый из них получил приз в один миллион евро.
"В новогоднюю ночь в Баден-Вюртемберге (федеральная земля на юго-западе Германии) зафиксировано наибольшее количество миллионеров — 12 человек", — заявила в интервью "Bild" представитель компании "Lotto Baden-Württemberg" Виктория Кеспер. По её словам, это рекордное количество миллионеров за один день в истории компании.
Кроме того, Кеспер отметила, что в течение 2025 года 43 человека выиграли по одному миллиону евро, что является новым рекордом для "Lotto Baden-Württemberg".
Отмечается, что лотереи организовывались отдельными компаниями в различных федеральных землях страны. На кануне Нового года — 31 декабря — победителями стали 20 человек, а 1 января — один человек.