Almaniyada 21 nəfər Yeni il lotereyasında ən azı bir milyon avro udub
"Report"un "Bild" qəzetinə istinadən məlumatına görə, bir çox dövlət lotereya şirkətləri Yeni il ərəfəsində xüsusi tirajlar keçiriblər.
Bu dəfə milyon avro qazanmaq şansı adi günlərdən daha yüksək olub. Hazırda ən azı 21 qalibin adı məlumdur və onların hər biri bir milyon avro mükafat əldə edib.
"Yeni il gecəsində Baden-Vürttemberqdə (Almaniyanın cənub-qərbində yerləşən federal əyalət) ən çox milyonçu qeydə alınıb - 12 nəfər", – deyə "Bild"ə "Lotto Baden-Württemberg" şirkətinin nümayəndəsi Viktoriya Kesper bildirib. Onun sözlərinə görə, bu, şirkətin tarixində bir gündə qeydə alınmış rekord sayda milyonçu qalibdir.
Bundan əlavə, Kesper qeyd edib ki, 2025-ci il ərzində 43 nəfər bir milyon avro qazanıb ki, bu da "Lotto Baden-Württemberg" üçün yeni rekord sayılır.
Qeyd olunub ki, lotereyalar ölkənin müxtəlif federal əyalətlərində ayrı-ayrı şirkətlər tərəfindən təşkil olunub. Yeni il ərəfəsində – 31 dekabrda 20 nəfər, 1 yanvarda isə bir nəfər qalib olub.

In Germany, 21 people won at least one million euros in the New Year's lottery.
According to "Report," citing the "Bild" newspaper, many state lottery companies held special draws on the eve of the New Year.
This time, the chance to win a million euros was higher than on ordinary days. Currently, the names of at least 21 winners are known, and each of them received a prize of one million euros.
"On New Year's Eve, the most millionaires were recorded in Baden-Württemberg (a federal state located in the southwest of Germany) - 12 people," said Viktoria Kesper, a representative of the "Lotto Baden-Württemberg" company, to "Bild." According to her, this is a record number of millionaire winners registered in one day in the company's history.
Additionally, Kesper stated that during the year 2025, 43 people won one million euros, which is also a new record for "Lotto Baden-Württemberg."
It was noted that lotteries were organized by separate companies in different federal states of the country. On the eve of the New Year - December 31, 20 people won, and on January 1, one person became a winner.