AFFA futbolçunun formasındakı yazıya görə klubu cərimələdi
Qurumun qərarlarına əsasən, "Kəpəz" - "Karvan" oyununda "Karvan"ın heyətində 4 nömrəli futbolçu Olavale Doyeninin futbol formasında adının yazılışında Azərbaycan əlifbasında olmayan hərfdən istifadə edildiyi, komandaya Premyer Liqaya yeni gələn klub olduğuna görə ilk turda güzəşt olunmasına baxmayaraq analoji hal yenidən təkrarlandığı üçün "Karvan" klubu 1500 manat cərimə edilib.
Həmçinin "Turan Tovuz" - "Araz-Naxçıvan" oyununda "Araz-Naxçıvan"ın heyətində 4 futbolçu sarı vərəqə aldığı üçün "Araz-Naxçıvan" klubu 700 manat cərimələnib.

AFFA fined the club for the writing on the player's jersey.
According to the organization's decisions, in the match between "Kəpəz" and "Karvan", the use of a letter not present in the Azerbaijani alphabet was noted in the name on the jersey of player number 4 Olavale Doyeni of "Karvan". Although the club, being new to the Premier League, was given leniency in the first round, since a similar case was repeated, the "Karvan" club was fined 1500 manats.
Also, in the match between "Turan Tovuz" and "Araz-Nakhchivan", since 4 players from "Araz-Nakhchivan" received yellow cards, the "Araz-Nakhchivan" club was fined 700 manats.