ABŞ öz vətəndaşlarına İranla bağlı ÇAĞIRIŞ ETDİ
ABŞ Dövlət Departamenti vətəndaşlarına rəsmi xəbərdarlıq edərək, onları İrana səyahət etməkdən çəkinməyə çağırıb.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə mesaj departamentin “X” sosial şəbəkəsindəki səhifəsində dərc edilib.
Bildirişdə qeyd olunur ki, ABŞ-ın Tehranda səfirliyi yoxdur və vətəndaşlarının İranda olması terrorizm, kütləvi iğtişaşlar, adam oğurluğu və əsassız həbs də daxil olmaqla ciddi risklərlə əlaqələndirilir.
Dövlət Departamentinin açıqlamasında deyilir: "Təhlükəsizliyiniz üçün heç bir halda İrana səyahət etməməyiniz tövsiyə olunur".

The US MADE A CALL to its citizens regarding Iran
The U.S. Department of State has issued an official warning to its citizens, urging them to avoid traveling to Iran.
Musavat.com reports that this message was also posted on the department's page on the social network "X".
The notice states that the U.S. does not have an embassy in Tehran, and the presence of its citizens in Iran is associated with serious risks including terrorism, mass unrest, kidnapping, and arbitrary detention.
The statement from the Department of State says: "For your safety, it is strongly recommended that you do not travel to Iran under any circumstances."