ABŞ öz vətəndaşlarına İranla bağlı ÇAĞIRIŞ ETDİ
ABŞ Dövlət Departamenti vətəndaşlarına rəsmi xəbərdarlıq edərək, onları İrana səyahət etməkdən çəkinməyə çağırıb.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə mesaj departamentin “X” sosial şəbəkəsindəki səhifəsində dərc edilib.
Bildirişdə qeyd olunur ki, ABŞ-ın Tehranda səfirliyi yoxdur və vətəndaşlarının İranda olması terrorizm, kütləvi iğtişaşlar, adam oğurluğu və əsassız həbs də daxil olmaqla ciddi risklərlə əlaqələndirilir.
Dövlət Departamentinin açıqlamasında deyilir: "Təhlükəsizliyiniz üçün heç bir halda İrana səyahət etməməyiniz tövsiyə olunur".

Госдепартамент США выпустил официальное предупреждение своим гражданам, призывая их воздержаться от поездок в Иран.
Musavat.com сообщает, что это сообщение также опубликовано на странице департамента в социальной сети «X».
В уведомлении говорится, что посольства США в Тегеране нет, и пребывание граждан США в Иране связано с серьезными рисками, включая терроризм, массовые беспорядки, похищение людей и необоснованные аресты.
В заявлении Госдепартамента говорится: «Для вашей безопасности настоятельно рекомендуется ни в коем случае не путешествовать в Иран».