ABŞ Ədliyyə Departamenti Maduroya qarşı yeni ittiham aktını açıqlayıb
ABŞ Ədliyyə Departamenti Venesuela Prezidenti Nikolas Maduroya, onun həyat yoldaşına və oğluna qarşı yeni ittiham aktının mətnini açıqlayıb.
AZƏRTAC-ın məlumatına görə, onlar narkoterrorçuluq və narkotik qaçaqmalçılığında ittiham olunurlar. Departament ittiham aktında bildirir ki, Maduro və müttəfiqləri Venesuela qurumlarını öz mənfəətləri üçün narkotik ticarəti ilə əlaqəli korrupsiya yuvasına çeviriblər.
Qeyd olunub ki, bu korrupsiya Venesuela rəsmilərinin və onların ailələrinin ciblərini doldurmaqla yanaşı, Venesuela torpağında cəzasız fəaliyyət göstərən və tonlarla kokain istehsalına, qorunmasına və ABŞ-a daşınmasına kömək edən zorakı narkoterrorçulara da fayda verib.

The U.S. Department of Justice has announced a new indictment against Maduro
The U.S. Department of Justice has released the text of a new indictment against Venezuelan President Nicolas Maduro, his wife, and son.
According to AZERTAC, they are accused of narcoterrorism and drug trafficking. The Department states in the indictment that Maduro and his allies have turned Venezuelan institutions into a nest of corruption related to drug trade for their own profit.
It is noted that this corruption has benefited violent narcoterrorists operating with impunity on Venezuelan soil, helping in the production, protection, and transportation of tons of cocaine to the USA, while also lining the pockets of Venezuelan officials and their families.