ABŞ Ədliyyə Departamenti Maduroya qarşı yeni ittiham aktını açıqlayıb
ABŞ Ədliyyə Departamenti Venesuela Prezidenti Nikolas Maduroya, onun həyat yoldaşına və oğluna qarşı yeni ittiham aktının mətnini açıqlayıb.
AZƏRTAC-ın məlumatına görə, onlar narkoterrorçuluq və narkotik qaçaqmalçılığında ittiham olunurlar. Departament ittiham aktında bildirir ki, Maduro və müttəfiqləri Venesuela qurumlarını öz mənfəətləri üçün narkotik ticarəti ilə əlaqəli korrupsiya yuvasına çeviriblər.
Qeyd olunub ki, bu korrupsiya Venesuela rəsmilərinin və onların ailələrinin ciblərini doldurmaqla yanaşı, Venesuela torpağında cəzasız fəaliyyət göstərən və tonlarla kokain istehsalına, qorunmasına və ABŞ-a daşınmasına kömək edən zorakı narkoterrorçulara da fayda verib.

Министерство юстиции США объявило о новом обвинительном заключении против Мадуро.
Министерство юстиции США опубликовало текст нового обвинительного акта против президента Венесуэлы Николаса Мадуро, его супруги и сына.
Согласно информации АЗЕРТАДЖ, их обвиняют в наркотерроризме и контрабанде наркотиков. В обвинительном акте говорится, что Мадуро и его союзники превратили венесуэльские учреждения в рассадник коррупции, связанной с торговлей наркотиками, в своих интересах.
Отмечается, что эта коррупция, кроме того что наполняет карманы венесуэльских чиновников и их семей, приносит пользу насильственным наркотеррористам, которые безнаказанно действуют на территории Венесуэлы, помогают производству, охране и перевозке тонн кокаина в США.