20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib
Bu gün, yanvarın 20-də saat 12:00-da Azərbaycanın bütün ərazisində 20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub.
Nəqliyyatın hərəkəti dayandırılıb, gəmilərdən, avtomobillərdən, qatarlardan siqnallar verilib, hüzn əlaməti olaraq ölkənin şəhər və rayonlarında, kənd və qəsəbələrində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağı endirilib.
Qeyd edək ki, Qanlı Yanvar faciəsinin 36-cı ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycanın bütün ərazisində və bir sıra xarici ölkələrdə şəhidlərin xatirəsi yad edilir, 20 Yanvar hadisələri ilə bağlı anım mərasimləri keçirilir. 20 Yanvar faciəsi zamanı şəhid olanların ailələrinə yardım göstərilir.
Yanvarın 20-də səhər saatlarından başlayaraq Şəhidlər xiyabanını ziyarət edənlər qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini ehtiramla anır, məzarları üzərinə tər çiçəklər düzürlər.

Память шехидов 20 Января почтили минутой молчания.
Сегодня, 20 января, в 12:00 во всех уголках Азербайджана память о шехидах 20 Января была отмечена минутой молчания.
Движение транспорта было приостановлено, с судов, автомобилей, поездов прозвучали сигналы, в знак скорби во всех городах и районах страны, в селах и поселках был приспущен Государственный флаг Азербайджанской Республики.
Отметим, что в связи с 36-й годовщиной трагедии Кровавого Января по всей территории Азербайджана и в ряде зарубежных стран память шехидов почитается, проводятся памятные мероприятия, связанные с событиями 20 Января. Семьям погибших в трагедии оказывается помощь.
С утра 20 января посетители Шехидляр хиябаны с уважением чтят память героических сынов Отечества, кладут свежие цветы на могилы.