20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib
Bu gün, yanvarın 20-də saat 12:00-da Azərbaycanın bütün ərazisində 20 Yanvar şəhidlərinin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad olunub.
Nəqliyyatın hərəkəti dayandırılıb, gəmilərdən, avtomobillərdən, qatarlardan siqnallar verilib, hüzn əlaməti olaraq ölkənin şəhər və rayonlarında, kənd və qəsəbələrində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Bayrağı endirilib.
Qeyd edək ki, Qanlı Yanvar faciəsinin 36-cı ildönümü ilə əlaqədar Azərbaycanın bütün ərazisində və bir sıra xarici ölkələrdə şəhidlərin xatirəsi yad edilir, 20 Yanvar hadisələri ilə bağlı anım mərasimləri keçirilir. 20 Yanvar faciəsi zamanı şəhid olanların ailələrinə yardım göstərilir.
Yanvarın 20-də səhər saatlarından başlayaraq Şəhidlər xiyabanını ziyarət edənlər qəhrəman Vətən övladlarının xatirəsini ehtiramla anır, məzarları üzərinə tər çiçəklər düzürlər.

The memory of the January 20 martyrs was commemorated with a one-minute silence.
Today, on January 20 at 12:00, throughout the entire territory of Azerbaijan, the memory of the January 20 martyrs was honored with a one-minute silence.
Transport movement was halted, signals were given from ships, cars, and trains, and as a sign of mourning, the State Flag of the Republic of Azerbaijan was lowered in cities, districts, villages, and settlements across the country.
It should be noted that in connection with the 36th anniversary of the Bloody January tragedy, the memory of the martyrs is commemorated throughout Azerbaijan and in several foreign countries, and memorial ceremonies related to the January 20 events are held. Assistance is provided to the families of those who were martyred during the January 20 tragedy.
Starting from the morning hours of January 20, those visiting the Martyrs’ Lane respectfully honor the memory of the heroic sons of the Motherland and lay fresh flowers on their graves.