Zelenskinin şəhərin “İsgəndər”lə vuruldu
Rusiya qüvvələri Ukraynanın Dnepropetrovsk vilayətinin Krivoy Roq şəhərinə "İsgəndər" ballistik raketləri ilə hücum edib.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə Krivoy Roq Müdafiə Şurasının rəhbəri Aleksandr Vilkul Telegram-da bildirib.
Onun sözlərinə görə, zərbələr çoxmərtəbəli yaşayış binalarına dəyib. Rusiya şəhərə hücum etmək üçün iki "İsgəndər" ballistik raketindən istifadə edib.
Vilkul qeyd edib ki, zərərçəkənlərə yardım göstərilir. Şəhər Müdafiə Şurasının rəhbəri Rusiyanın Krivoy Roqa yeni hücumu barədə əlavə məlumat verməyib.
Qeyd edək ki, Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski 25 yanvar 1978-ci ildə Krivoy Roq şəhərində anadan olub.

Zelensky's city was hit with "Iskander"
Russian forces attacked the city of Kryvyi Rih in Ukraine's Dnipropetrovsk region with "Iskander" ballistic missiles.
Musavat.com reports that this was stated by Alexander Vilkul, head of the Kryvyi Rih Defense Council, on Telegram.
According to him, the strikes hit multi-storey residential buildings. Russia used two "Iskander" ballistic missiles to attack the city.
Vilkul noted that assistance is being provided to those affected. The head of the City Defense Council did not provide further information about Russia's new attack on Kryvyi Rih.
It should be noted that Ukrainian President Volodymyr Zelensky was born in the city of Kryvyi Rih on January 25, 1978.