Zelenskinin şəhərin “İsgəndər”lə vuruldu
Rusiya qüvvələri Ukraynanın Dnepropetrovsk vilayətinin Krivoy Roq şəhərinə "İsgəndər" ballistik raketləri ilə hücum edib.
Musavat.com xəbər verir ki, bu barədə Krivoy Roq Müdafiə Şurasının rəhbəri Aleksandr Vilkul Telegram-da bildirib.
Onun sözlərinə görə, zərbələr çoxmərtəbəli yaşayış binalarına dəyib. Rusiya şəhərə hücum etmək üçün iki "İsgəndər" ballistik raketindən istifadə edib.
Vilkul qeyd edib ki, zərərçəkənlərə yardım göstərilir. Şəhər Müdafiə Şurasının rəhbəri Rusiyanın Krivoy Roqa yeni hücumu barədə əlavə məlumat verməyib.
Qeyd edək ki, Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski 25 yanvar 1978-ci ildə Krivoy Roq şəhərində anadan olub.

Российские войска нанесли удар баллистическими ракетами "Искандер" по городу Кривой Рог в Днепропетровской области Украины.
Об этом сообщил руководитель Совета обороны Кривого Рога Александр Вилкул в Telegram, передает Musavat.com.
По его словам, удары пришлись по многоэтажным жилым домам. Россия для атаки города использовала две баллистические ракеты "Искандер".
Вилкул отметил, что пострадавшим оказывается помощь. Руководитель Совета обороны города не предоставил дополнительной информации о новом нападении России на Кривой Рог.