“Yorğanımız heç vaxt ayrılmasın” - Ərini belə təbrik etdi
Milli.Az xəbər verir ki, sənətçinin 2023-cü ildə ailə qurduğu iranlı dizayner həyat yoldaşı Samar Dadgar onun ad gününü sosial şəbəkə hesabında paylaşdığı romantik fotolarla təbrik edib.
Dadgar paylaşımında həyat yoldaşına olan sevgisini və ona qarşı olan dəstəyini ifadə edib:
"Bu ili də birlikdə geridə qoyduq... Ömrün boyu həmişə xoşbəxt, uğurlu və hüzurlu ol. Sən mənim canımın içi, ən dəyərlimsən. Sən və mən əl-ələ verəndə hər şeyin öhdəsindən gələrik. Yaxşı ki doğulmusan, eşqim, yaxşı ki mənim həyatımdasan. Sən çox yaxşı yol yoldaşı, çox gözəl həyat yoldaşısan. Yorğanımız heç vaxt ayrılmasın. Uğurların daim olsun".
O, həmçinin təbrikində yoldaşının son dövrlər yaşadığı çətin günlərə də eyham vuraraq ona hər zaman arxa duracağını xüsusi vurğulayıb:
"Bilirəm, bütün pis günlər geridə qaldı. Mən nəfəs aldıqca kimsə sənə heç nə edə bilməz. Çünki sən mənim üçün çox dəyərlisən. Səni öpə-öpə ayağa qaldıracağam".

Famous Turkish singer and actor Özcan Deniz is celebrating his 53rd birthday.
According to Milli.Az, the Iranian designer wife of the artist, whom he married in 2023, Samar Dadgar congratulated him on his birthday with romantic photos shared on social media.
In her post, Dadgar expressed her love for her husband and her support for him:
"We have left this year behind together... May you always be happy, successful, and peaceful throughout your life. You are my soul, the most precious. When you and I join hands, we overcome everything. I’m glad you were born, my love, I’m glad you are in my life. You are a very good travel companion, a very beautiful life partner. May our quilt never part. May your successes be constant."
In her congratulations, she also specially emphasized that she will always stand behind her husband, hinting at the difficult days he has recently experienced:
"I know all the bad days are behind us. As long as I breathe, no one can do anything to you. Because you are very precious to me. I will lift you up with kisses."
It should be noted that the couple is celebrating their 3rd wedding anniversary this year. Özcan Deniz has a son from his former wife Feyza Aktaş.