Yeni ailə quranlara 19 min manat veriləcək
Türkiyədə ailə qurmağa hazırlaşan ehtiyaclı gənclər üçün yeni maddi dəstək proqramı həyata keçiriləcək.
Milli.Az-ın Türkiyə mediasına istinadən məlumatına görə, bu barədə Diyanət İşləri İdarəsi açıqlama verib. Qurumun məlumatında bildirilib ki, maliyyə yardımından yararlanmaq istəyən 18-35 yaş aralığında olan gənclər müvafiq dövlət orqanına müraciət etməlidirlər.
Qaydalarına əsasən, dəstək alacaq şəxslərin aylıq gəliri minimum əməkhaqqı səviyyəsindən yüksək olmamalıdır. Şərtlərə uyğun gələn gənclərə veriləcək yardımın məbləği 500 min lirə təşkil edir ki, bu da təxminən 19 min manata bərabərdir.
Qeyd edək ki, bu təşəbbüs gənclərin ailə qurmasını asanlaşdırmaq və sosial rifahını yaxşılaşdırmaq məqsədi daşıyır.

В Турции будет реализована новая программа материальной поддержки для нуждающейся молодежи, готовящейся создать семью.
Как сообщает Milli.Az со ссылкой на турецкие СМИ, по этому поводу Дирекция по делам религии дала заявление. В информации учреждения говорится, что желающие получить финансовую помощь молодые люди в возрасте от 18 до 35 лет должны обратиться в соответствующий государственный орган.
Согласно правилам, ежемесячный доход лиц, получающих поддержку, не должен превышать минимальный уровень заработной платы. Сумма помощи, которая будет предоставлена соответствующим условиям молодежи, составляет 500 тысяч лир, что примерно равно 19 тысячам манатов.
Отметим, что эта инициатива направлена на облегчение создания семьи молодежью и улучшение их социального благополучия.