Yeni ailə quranlara 19 min manat veriləcək
Türkiyədə ailə qurmağa hazırlaşan ehtiyaclı gənclər üçün yeni maddi dəstək proqramı həyata keçiriləcək.
Milli.Az-ın Türkiyə mediasına istinadən məlumatına görə, bu barədə Diyanət İşləri İdarəsi açıqlama verib. Qurumun məlumatında bildirilib ki, maliyyə yardımından yararlanmaq istəyən 18-35 yaş aralığında olan gənclər müvafiq dövlət orqanına müraciət etməlidirlər.
Qaydalarına əsasən, dəstək alacaq şəxslərin aylıq gəliri minimum əməkhaqqı səviyyəsindən yüksək olmamalıdır. Şərtlərə uyğun gələn gənclərə veriləcək yardımın məbləği 500 min lirə təşkil edir ki, bu da təxminən 19 min manata bərabərdir.
Qeyd edək ki, bu təşəbbüs gənclərin ailə qurmasını asanlaşdırmaq və sosial rifahını yaxşılaşdırmaq məqsədi daşıyır.

19 thousand manats will be given to those who start a new family.
A new financial support program will be implemented for needy young people preparing to start a family in Turkey.
According to information from Turkey media cited by Milli.Az, the Directorate of Religious Affairs has made a statement about this. The institution stated that young people aged 18-35 who wish to benefit from the financial aid must apply to the relevant state body.
According to the rules, the monthly income of the individuals who will receive support must not be higher than the minimum wage level. The amount of aid given to eligible young people will be 500 thousand lira, which is approximately equivalent to 19 thousand manats.
It should be noted that this initiative aims to facilitate young people in starting families and to improve their social welfare.