WUF13 zamanı aeroport 200 minə yaxın sərnişinə xidmət göstərib
Bakıda keçirilən BMT-nin Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (WUF13) dövründə Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu yüksək sərnişin axını şəraitində fasiləsiz və koordinasiyalı əməliyyat idarəçiliyini uğurla təmin edib.
15–24 may tarixlərində hava limanı ümumilikdə 194 793 sərnişinə xidmət göstərib. Onlardan 100 mindən çoxu gələn, 94 min nəfəri isə gedən sərnişinlər olub.
WUF13 çərçivəsində Bakıya gələn beynəlxalq nümayəndə heyətləri, dövlət rəsmiləri və forum iştirakçıları nəzərə alınaraq Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportunda əməliyyat koordinasiyası, sərnişin xidmətləri və nəqliyyat bağlantıları üzrə gücləndirilmiş iş rejimi tətbiq olunub.
Sərnişinlərin rahat, təhlükəsiz və fasiləsiz hərəkətinin təmin edilməsi məqsədilə xüsusi nəqliyyat marşrutları təşkil edilib, əlavə mexanizmləri işə salınıb və operativ xidmət həlləri tətbiq olunub. Eyni zamanda, terminal daxilində sərnişin axınının effektiv idarə olunması və xidmət çevikliyinin artırılması istiqamətində qabaqlayıcı tədbirlər həyata keçirilib.
Heydər Əliyev Beynəlxalq Aeroportu beynəlxalq tədbirlər dövründə yüksək əməliyyat davamlılığının təmin olunması, sərnişin məmnuniyyətinin qorunması və beynəlxalq xidmət standartlarına uyğun təhlükəsiz səyahət təcrübəsinin təqdim edilməsi istiqamətində fəaliyyətini davam etdirir.

В период проведения 13-й сессии Всемирного городского форума ООН (WUF13) в Баку Международный аэропорт Гейдара Алиева успешно обеспечивал непрерывное и координированное управление операциями при высоком пассажиропотоке.
С 15 по 24 мая аэропорт обслужил в общей сложности 194 793 пассажира. Из них более 100 тысяч были прибывающими, а 94 тысячи — отправлявшимися пассажирами.
Учитывая международные делегации, государственные официальные лица и участников форума, прибывших в Баку в рамках WUF13, в Международном аэропорту Гейдара Алиева был внедрен усиленный режим работы по координации операций, обслуживанию пассажиров и транспортным связям.
Для обеспечения комфортного, безопасного и бесперебойного передвижения пассажиров были организованы специальные транспортные маршруты, активированы дополнительные механизмы и применены оперативные сервисные решения. Одновременно внутри терминала были проведены предупредительные меры для эффективного управления пассажиропотоком и повышения мобильности обслуживания.
Международный аэропорт Гейдара Алиева продолжает свою деятельность по обеспечению высокой операционной устойчивости в период международных мероприятий, сохранению удовлетворенности пассажиров и предоставлению безопасного опыта путешествий в соответствии с международными стандартами обслуживания.