Venesuelanın vitse-prezidenti bu ölkəyə qaçdı
Agentliyin məlumatına görə, vitse-prezidentin qardaşı və Milli Assambleyanın sədri Xorxe Rodriqez isə Venesuelanın paytaxtı Karakasda qalıb.
Delsi Rodriqez bundan əvvəl dövlət televiziyasında ABŞ-a ünvanladığı audio-müraciətdə Nikolas Maduro və həyat yoldaşı Siliyanın sağ olduğunu sübut etməyə çağırmışdı.
Qeyd edək ki, yanvarın 3-də ABŞ ordusu Venesuelanın paytaxtı Karakasdakı hərbi obyektlərə kütləvi hücum həyata keçirib. Venesuela prezidenti Nikolas Maduro ölkə ərazisində fövqəladə vəziyyət elan edib. Daha sonra ABŞ prezidenti Donald Tramp sosial şəbəkə hesablarında yazıb ki, ABŞ hərbçiləri Nikolas Maduro və onun həyat yoldaşı Silia Floresi saxlayıb.

The Vice President of Venezuela fled to this country
According to the agency, the Vice President's brother and the Speaker of the National Assembly, Jorge Rodriguez, remained in Caracas, the capital of Venezuela.
Earlier, Delcy Rodriguez called on to prove that Nicolas Maduro and his wife Cilia are alive in an audio message addressed to the United States on state television.
It should be noted that on January 3, the US military carried out a massive attack on military facilities in Caracas, the capital of Venezuela. Venezuela's President Nicolas Maduro declared a state of emergency across the country. Later, US President Donald Trump wrote on social media accounts that US military personnel had detained Nicolas Maduro and his wife Cilia Flores.