Türkiyədə 8,7 milyard lirəlik cinayətin üstü açılıb
Türkiyənin 33 vilayətində dələduzlara qarşı əməliyyat keçirilib və cinayət yolu ilə 8,7 milyard lirə (191 milyon 714 min dollar) əldə edildiyi aşkarlanıb.
Bu barədə Türkiyənin ədliyyə naziri Akın Gürlek "X" sosial şəbəkə hesabında yazıb.
"8,7 milyard TL-lik nəhəng bir cinayət gəlirinin aşkar edildiyi bu əməliyyat çərçivəsində bütün təqsirkarlar barəsində lazımi hüquqi tədbirlər həssaslıqla davam etdirilir", A. Gürlek bildirib.
Qeyd edək ki, Ədliyyə Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, eləcə də Xəzinə və Maliyyə Nazirliyinin birgə əməliyyatından sonra oxşar tədbirlər davam etdirilir. ("Report")

Operations were conducted against fraudsters in 33 provinces of Turkey, and it was discovered that 8.7 billion lira (191 million 714 thousand dollars) was obtained through criminal means.
Turkish Minister of Justice Akın Gürlek wrote about this on his "X" social media account.
"Within the scope of this operation, where a huge criminal income of 8.7 billion TL was detected, all necessary legal actions against the perpetrators are being sensitively continued," A. Gürlek stated.
It should be noted that similar measures continue following the joint operation of the Ministry of Justice, the Ministry of Internal Affairs, and the Ministry of Treasury and Finance. ("Report")