Türkiyədə 8,7 milyard lirəlik cinayətin üstü açılıb
Türkiyənin 33 vilayətində dələduzlara qarşı əməliyyat keçirilib və cinayət yolu ilə 8,7 milyard lirə (191 milyon 714 min dollar) əldə edildiyi aşkarlanıb.
Bu barədə Türkiyənin ədliyyə naziri Akın Gürlek "X" sosial şəbəkə hesabında yazıb.
"8,7 milyard TL-lik nəhəng bir cinayət gəlirinin aşkar edildiyi bu əməliyyat çərçivəsində bütün təqsirkarlar barəsində lazımi hüquqi tədbirlər həssaslıqla davam etdirilir", A. Gürlek bildirib.
Qeyd edək ki, Ədliyyə Nazirliyi, Daxili İşlər Nazirliyi, eləcə də Xəzinə və Maliyyə Nazirliyinin birgə əməliyyatından sonra oxşar tədbirlər davam etdirilir. ("Report")

В 33 провинциях Турции проведена операция против мошенников, в ходе которой выявлено получение преступным путем 8,7 миллиарда лир (191 миллион 714 тысяч долларов).
Об этом написал министр юстиции Турции Акын Гюрлек в своем аккаунте в социальной сети "X".
"В рамках этой операции, в ходе которой был обнаружен огромный преступный доход в размере 8,7 миллиарда TL, необходимые юридические меры в отношении всех виновных продолжаются с особой тщательностью", — отметил А. Гюрлек.
Стоит отметить, что после совместной операции Министерства юстиции, Министерства внутренних дел, а также Министерства казначейства и финансов продолжаются аналогичные меры. ("Report")