“Məni istəməyəni bağışlaya bilmirəm”
Müğənni Xatirə İslam ətrafındakıların ona qarşı münasibətinin saxta olub-olmadığını asanlıqla hiss etdiyini bildirib.
Sənətçi bu barədə "İncə səhər" verilişində danışıb. O, illər keçdikcə insanları daha yaxşı tanıdığını və səmimiyyətsiz münasibətləri dərhal hiss etdiyini bildirib:
"Məni sevən və sevməyən insanı yaxşı tanıyıram. Sevən insanın hər bir səhvi mənim üçün bal-şəkərdir. Amma məni istəməyən insanın səhvini qəlbimdə bağışlaya bilmirəm. Salam Allah salamıdır, verə də bilərəm, ala da bilərəm. Lakin bu, qəlbimin dərinliyindən gəlmir. Məclisdə qucaqlayıb öpsən də, nə qədər "sən mənim canımsan" desən də, gözəl sözlərlə məni bəzəsən də, içimdə bilirəm ki, məni sevmirsən. O insanı necə sevə bilərəm? Necə ki, qarşı tərəf yalandan salam verir, mən də salamını yalandan alıram. 15-20 yaşım olanda bunları unudurdum, amma indi elə deyil"./Axşam.az

Singer Xatirə Islam stated that she can easily sense whether the attitude of those around her towards her is fake or not.
The artist spoke about this on the program "İncə səhər." She said that as years passed, she got to know people better and immediately felt insincere attitudes:
"I know well who loves me and who does not. Every mistake of a person who loves me is like honey-sugar to me. But I cannot forgive the mistakes of a person who doesn't want me in my heart. A greeting is a greeting from God, I can give it or take it. But this does not come from the depths of my heart. Even if you hug and kiss me at a gathering, no matter how much you say 'you are my soul,' no matter how beautifully you decorate me with words, inside I know that you do not love me. How can I love that person? Just as the other side greets falsely, I also receive their greeting falsely. When I was 15-20 years old, I used to forget about these things, but now it is not like that."/Axşam.az