Tramp və komandası Venesuela əməliyyatını belə izləyib -
ABŞ prezidenti Donald Trampın Venesuela prezidenti Nikolas Maduronun saxlanılması üzrə keçirilən xüsusi əməliyyatın gedişini öz komandasının müşayiəti ilə real vaxt rejimində izlədiyini göstərən kadrlar yayılıb.
Musavat.com xəbər verir ki, görüntülərdə Trampın yüksək rütbəli hərbi və təhlükəsizlik rəsmiləri ilə birlikdə əməliyyatın əsas mərhələlərini monitorinq etdiyi, qərargahda gərgin, lakin nəzarətli ab-havanın hökm sürdüyü görünür.
Məlumata görə, əməliyyat ABŞ xüsusi təyinatlı qüvvələrinin iştirakı ilə planlı şəkildə icra edilib və bir neçə mərhələdən ibarət olub. Rəsmi açıqlamalarda əməliyyatın “dəqiqlik, sürət və minimal risk” prinsipləri əsasında həyata keçirildiyi vurğulanır.

Опубликованы кадры, показывающие, как президент США Дональд Трамп в реальном времени с сопровождением своей команды наблюдал за ходом специальной операции по задержанию президента Венесуэлы Николаса Мадуро.
Musavat.com сообщает, что на видео видно, как Трамп вместе с высокопоставленными военными и представителями служб безопасности контролирует основные этапы операции, в штабе царит напряжённая, но контролируемая атмосфера.
По информации, операция была тщательно спланирована и проведена с участием американских сил специального назначения, состоящая из нескольких этапов. В официальных заявлениях подчёркивается, что операция осуществлялась по принципам «точности, скорости и минимального риска».