Rusiya yük təyyarələri Tehrana endi - Nə daşıyırlar?
Belə bir sensasiyalı iddia ilə britaniyalı deputat, təhlükəsizlik məsələləri üzrə sabiq kiçik nazir Tom Tugendhat çıxış edib.
Onun sözlərinə görə, bu, İran rəhbərliyinin hakimiyyətin mümkün çöküşünə hazırlaşdığını göstərə bilər.
"Biz Rusiya yük təyyarələrinin Tehrana eniş etdiyini görürük, onların ehtimal ki, silah və sursat daşıdığı və İrandan külli miqdarda qızıl çıxarıldığı barədə məlumatlar alırıq", - o, bildirib.
Qeyd edək ki, İranda dolların kəskin bahalaşması və iqtisadi çöküşə görə kütləvi aksiyalar keçirilir. (Axar.az)

Russian cargo planes landed in Tehran - What are they carrying?
Russian cargo planes have landed in Tehran and a significant amount of gold has been extracted from Iran.
Such a sensational claim was made by British MP and former junior minister for security affairs Tom Tugendhat.
According to him, this may indicate that the Iranian leadership is preparing for a possible collapse of power.
"We see Russian cargo planes landing in Tehran, it is reported that they probably carry weapons and ammunition, and a large amount of gold is being taken out of Iran," he said.
It should be noted that due to the sharp rise in the dollar and economic collapse in Iran, mass protests are taking place. (Axar.az)