"Rusiya ilə münasibətlər bir daha əvvəlki kimi olmayacaq"
Finlandiya Prezidenti Aleksandr Stubb xalqa Yeni il müraciətində Rusiya ilə münasibətlərin əbədi olaraq dəyişdiyini bəyan edib.
Musavat.com xəbər verir ki, məlumatı Yle telekanalı yayıb: "Finlandiya davam edən qlobal transformasiyalara təsir göstərə bilib və beynəlxalq əməkdaşlıq və sülh üçün çalışıb”.
Stubb eyni zamanda ölkəsinin Rusiya ilə münasibətlərinin əbədi olaraq dəyişdiyini , bir daha əvvəlki məcraya qayıtmayacağını deyib.
Prezident həmçinin Avropa əməkdaşlığının gücləndirilməsinin vacibliyini qeyd edib, çünki bu, Finlandiyanın dəyərləri və maraqları ilə bağlıdır.

"Relations with Russia will never be the same as before"
Finnish President Alexander Stubb declared in his New Year's address to the nation that relations with Russia have changed forever.
Musavat.com reports that the information was broadcast by the Yle channel: "Finland has been able to influence the ongoing global transformations and has strived for international cooperation and peace.”
Stubb also said that his country's relations with Russia have changed forever and will never return to their previous course.
The president also emphasized the importance of strengthening European cooperation, as this relates to Finland's values and interests.