"Rusiya ilə münasibətlər bir daha əvvəlki kimi olmayacaq"
Finlandiya Prezidenti Aleksandr Stubb xalqa Yeni il müraciətində Rusiya ilə münasibətlərin əbədi olaraq dəyişdiyini bəyan edib.
Musavat.com xəbər verir ki, məlumatı Yle telekanalı yayıb: "Finlandiya davam edən qlobal transformasiyalara təsir göstərə bilib və beynəlxalq əməkdaşlıq və sülh üçün çalışıb”.
Stubb eyni zamanda ölkəsinin Rusiya ilə münasibətlərinin əbədi olaraq dəyişdiyini , bir daha əvvəlki məcraya qayıtmayacağını deyib.
Prezident həmçinin Avropa əməkdaşlığının gücləndirilməsinin vacibliyini qeyd edib, çünki bu, Finlandiyanın dəyərləri və maraqları ilə bağlıdır.

Президент Финляндии Александр Стубб в новогоднем обращении к народу объявил, что отношения с Россией изменились навсегда.
Как сообщает Musavat.com со ссылкой на телеканал Yle: "Финляндия смогла повлиять на продолжающиеся глобальные трансформации и стремилась к международному сотрудничеству и миру".
Стубб также заявил, что отношения его страны с Россией изменились навсегда и больше не вернутся в прежнее русло.
Президент также отметил важность укрепления европейского сотрудничества, так как это связано с ценностями и интересами Финляндии.