Rusiya iki gəmini vurdu -
Rusiyanın Ukraynanın Odessa limanına təşkil etdiyi dron hücumu nəticəsində xarici ölkələrin bayraqları altında üzən iki mülki yük gəmisinə ciddi ziyan dəyib.
“Qafqazinfo” xəbər verir ki, bu barədə Ukrayna Baş nazirinin müavini Oleksiy Kuleba özünün teleqram kanalında məlumat yayıb.
Onun sözlərinə görə, hücum nəticəsində gəmilərdən birinin heyət üzvü olan Suriya vətəndaşı həlak olub, daha bir neçə nəfər isə yaralanıb:
“Zərbəyə məruz qalan gəmilər Sent-Kits və Nevis, həmçinin Komor adaları bayraqları altında hərəkət ediblər. Gəmilərdən biri taxıl yükləmək üçün Çornomorsk limanına yollanarkən, digəri isə soya daşıdığı vaxt Odessa limanı yaxınlığında vurulub. Baş verənlər beynəlxalq gəmiçiliyə və qida loqistikasına qarşı törədilmiş növbəti müharibə cinayətidir”.

В результате дроновой атаки России на украинский порт Одесса были серьезно повреждены два гражданских грузовых судна, плавающих под флагами иностранных государств.
Об этом сообщил заместитель премьер-министра Украины Алексей Кулеба на своем телеграм-канале, пишет «Кавказинфо».
По его словам, в результате атаки погиб член экипажа одного из судов — гражданин Сирии, еще несколько человек получили ранения:
«Пораженные суда двигались под флагами Сент-Китс и Невис, а также Коморских островов. Одно из судов направлялось в порт Черноморск для загрузки зерна, а другое было поражено вблизи порта Одесса, когда перевозило сою. Произошедшее — очередное военное преступление против международного судоходства и продовольственной логистики».