Rəşid Babazadə: "Qabırğa zədəsi və təcrübəsizlik finalda mənə mane oldu"
Albaniyanın paytaxtı Tiranada keçirilən beynəlxalq yarışda gümüş medal qazanan Azərbaycan sərbəst güləşçisi Rəşid Babazadəyə (65 kq) final qarşılaşmasında qabırğa zədəsi və təcrübəsizlik mane olub.
Medianews.az xəbər verir ki, idmançı bu barədə "Report"a açıqlamasında bildirib.
"Muhamet Malo"da gümüş mükafata sahib çıxan yığma üzvü ilk dəfə reytinq turnirinə qatıldığını xatırladıb:
"Demək olar ki, böyüklər arasındakı yarışda elə də təcrübəm yoxdur. Buna baxmayaraq, özümə inanırdım. Yarışda güclü idmançılar var idi. Dünyanın ən güclü güləşçiləri bu turnirə gəlmişdilər. 65 kq-da tanınmış simalar var idi. Yer aldığım qrupda ABŞ-ni təmsil edən azərbaycanlı güləşçi Vitali Orucov da mübarizə aparırdı. Yarımfinalda ona qalib gəldim. Finaldakı rəqibim çox güclü idi. Buna baxmayaraq, özümə inanırdım. Amma müəyyən səbəblərə görə öz güləşimi sərgiləyə bilmədim. Qabırğamın əzik olması və bir qədər də təcrübəsizlik rol oynadı".

В международном турнире, прошедшем в столице Албании Тиране, азербайджанскому борцу вольного стиля Рашиду Бабазаде (65 кг), завоевавшему серебряную медаль, помешали в финальной встрече травма ребра и недостаток опыта.
Medianews.az сообщает, что спортсмен рассказал об этом в интервью "Report".
Член сборной команды, выигравший серебро на турнире "Мухамет Мало", вспомнил, что участвовал в рейтинговом турнире впервые:
"Практически у меня нет большого опыта участия в соревнованиях среди взрослых. Несмотря на это, я верил в себя. В соревновании участвовали сильные спортсмены. На этот турнир приехали сильнейшие борцы мира. В весовой категории 65 кг были известные лица. В моей группе боролся также азербайджанец, представляющий США, Виталий Оручов. В полуфинале я одержал над ним победу. Мой соперник в финале был очень силён. Несмотря на это, я верил в себя. Но по некоторым причинам не смог показать свою борьбу. Роль сыграло то, что у меня было ушиблено ребро и небольшой недостаток опыта".
Р. Бабазаде заявил, что хочет устранить ошибки, допущенные в финале:
"Я буду работать над этими ошибками. Хочу максимально подготовленным отправиться на чемпионат Европы".