Qurban Qurbanov: “Hər iki görüş yüksək səviyyədə alındı”
"Qarabağ" Türkiyədə təşkil olunan təlim-məşq toplanışı çərçivəsində bu gün iki yoxlama oyunu keçirib.
Milli.Az xəbər verir ki, "atlılar" Xorvatiyanın "Osiyek" və Polşanın "Zaqlebye" kollektivini 3:1 hesabı ilə məğlub edib. Baş məşqçi Qurban Qurbanov görüşlər barədə fikirlərini bildirib:
"Toplanışın son günü idi. Hazırlıq dönəmində bütün futbolçularımızın oyunlarda 90 dəqiqə iştirak etməsini istədik. Müəyyən səbəblərdən bəziləri bir qədər az oynadılar. Ümumilikdə bu gün keçirdiyimiz hər iki görüş yüksək səviyyədə alındı. Ən əsası, intizamlı çıxış etməyə çalışdıq. Futbolçular yorğun olsalar da, bunu bacardılar. İstirahətdən sonra birdən-birə 90 dəqiqə oynamaq heç də asan deyildi. Ümumi hazırlığımızdan və futbolçularımızın işə yanaşmasından razı qaldım".

В рамках учебно-тренировочного сбора, проходящего в Турции, сегодня «Карабах» провел два товарищеских матча.
Как сообщает Milli.Az, «конники» одержали победы над хорватским «Осиек» и польским «Заглебье» со счётом 3:1. Главный тренер Гурбан Гурбанов поделился своими мыслями о встречах:
«Это был последний день сбора. В период подготовки мы хотели, чтобы все наши футболисты принимали участие в играх по 90 минут. По определённым причинам некоторые играли немного меньше. В целом сегодня проведённые нами обе встречи прошли на высоком уровне. Самое главное — мы старались выступать дисциплинированно. Хотя футболисты и были уставшими, им это удалось. После отдыха сразу сыграть 90 минут было совсем не просто. Я остался доволен общей подготовкой и отношением футболистов к работе».